No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Skateboardisti dostali peniaze na skatepark, chýba im vhodné miesto

4. októbra 2011 |  | |

Rimavskosobotskí skateboardisti získali prostredníctvom občianskeho združenia Oxymoron peniaze na nový skatepark, takmer štyri mesiace však v Rimavskej Sobote hľadali vhodný priestor. Z pôvodného zámeru krytého skateparku museli upustiť, prekážky si zrejme len presťahujú z parkoviska pri amfiteátri do areálu Základnej školy P. K. Hostinského. Pre Rimava.sk to potvrdila projektová manažérka združenia  Regina Špitálová. Sumu 3 500 eur, ktorú mladí ľudia v máji získali od dvoch nadácií, tak investujú do úpravy povrchu.

Pôvodne mal krytý skatepark vzniknúť v nevyužívanej hale bývalých kasární. Nadácia Intenda na tento účel schválila Oxymoronu tisíc euro, sumou 2 500 eur myšlienku v máji podporila aj Nadácia Orange. Podľa slov Špitálovej tu mali vybudovať atraktívny krytý skatepark s kvalitným povrchom. Prekážky umiestnené na nechránenom priestranstve pri amfiteátri chlapcom ničia vandali aj vplyvy počasia. Do krytého skateparku častokrát dochádzajú, najbližší je v maďarskom Miskolci.

Namiesto haly v budúcom priemyselnom parku však rimavskosobotský primátor Jozef Šimko ponúkol skateboardistom telocvičňu na Šibeničnom vrchu, o ktorú vo verejnej súťaži neprejavil nikto záujem. Materiálom sa zaoberali aj poslanci mestského zastupiteľstva. Ako vtedy Špitálová  potvrdila,  o využití objektu s primátorom hovorili. “Budova je ale zdevastovaná, vyžaduje si  množstvo finančne náročných opráv, aby bola prevádzkyschopná a aby sme dostali potrebné povolenia, preto je pre nás, bohužiaľ, tento objekt nevyhovujúci,” povedala. Poslanci napokon rozhodli o tom, aby sa samospráva pokúsila telocvičňu opätovne odpredať, za zníženú cenu 90 tis. eur. Aj napriek tomu však primátor trval na svojej ponuke. Ako prehlásil, kým sa telocvičňa nepredá, skateboardisti ju môžu využívať na jeho zodpovednosť, s tým, že zabezpečí aj revíziu. Mladí ľudia hľadali vhodnejšie riešenie.

"Aktuálne to vyzerá tak, že skatepark bude zriadený na vyasfaltovanej ploche pri Základnej škole P. K. Hostinského. Takmer všetky peniaze, ktoré sa nám podarilo získať, investujeme do špeciálneho betónového poteru," povedala projektová manažérka OZ Oxymoron. Ako doplnila, projekt mal byť zrealizovaný do konca októbra, preto musí nadácie požiadať o predĺženie termínu a zmenu rozpočtu. "Na prevoz prekážok, opravu oplotenia a ďalšie náklady sa pokúsime získať prostriedky od sponzorov či z vlastných zdrojov," poznamenala Špitálová.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Telocvičňu na Šibeničnom vrchu sa mestu zatiaľ nepodarilo predať
Telocvičňu na Šibeničnom vrchu zatvorili pre nevyhovujúci technický stav
Na vybudovanie krytého skateparku dostali skateboardisti ďalšie peniaze
Skateboardisti chcú v kasárňach krytý skatepark, dostali prvých tisíc euro


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross