No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: S opravou súdnej sedrie chcú začať v auguste

súdna sedriaS premenou chátrajúcej budovy na Námestí M. Tompu v Rimavskej Sobote na sídlo okresného súdu by sa mohlo začať v auguste, hľadajú realizátora stavebných prác. Výzva na predkladanie ponúk bola dnes zverejnená vo vestníku verejného obstarávania. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na viac ako 4,1 mil. eur bez DPH, kritériom pri vyhodnocovaní ponúk bude najnižšia cena.

"Predpoklad realizácie je mesiac august, kedy by mohlo byť odovzdané stavenisko, a to iba v prípade, ak nebudú vznesené námietky voči výzve, súťažným podkladom alebo vyhodnoteniu ponúk," uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná. Ako spomenula,  investícia bude financovaná zo štátneho rozpočtu.

Podľa slov hovorkyne ide o komplexnú rekonštrukciu,vrátane stavebných prác, kurenárskych či reštaurátorských prác a mnohých ďalších, tak, aby bola budova spôsobilá pre výkon súdnictva.

Po zrekonštruovaní budovy by sa sem mal presťahovať celý Okresný súd v Rimavskej Sobote. Ten v súčasnosti sídli v troch budovách, jedna z nich je na ulici Jesenského, dve na Ul. Daxnerovej.

Bývalá súdna sedria roky chátra, z objektu opadávala omietka, konštrukcie boli napadnuté drevomorkou, agresívne na ne pôsobil aj trus holubov. V roku 2010 dokončili opravu strechy, predtým bolo nevyhnutné staticky zabezpečiť padajúci strop a krov.  Medzičasom sa však v objekte kradlo. V septembri 2011 polícia obvinila mladého Rimavskosoboťana z krádeže medených častí strechy, ktoré odnášal do zberných surovín.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

R. SOBOTA: Môžu dokončiť opravu súdnej sedrie, zámer schválila vláda
R. SOBOTA: S opravou chátrajúcej súdnej sedrie by sa malo začať v budúcom roku
Mladík postupne rozkrádal opravenú strechu súdnej sedrie
Podľa ministerstva je rekonštrukcia budovy súdnej sedrie urgentná
Súdnu sedriu v havarijnom stave pripravujú na rekonštrukciu
Na opravu súdnej sedrie v R. Sobote nie sú v rozpočte peniaze
Vláda opäť prerušila rokovanie o súdnej sedrii v Rim. Sobote


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross