No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Tibor Figei v ankete Športovec roka taktiež neobišiel naprázdno

perex-figeiPresná muška a pevná ruka, to sú hlavné devízy rimavskosobotského strelca Tibora Figeia, ktorý po roku opäť obhájil svoje umiestnenie v ankete Športovec roka regiónu. Za dosiahnuté výsledky získal druhé miesto v kategórii technické športy.Ako uviedol pre Rimava.sk nominácia je pre neho vždy privilégium. „Znamená to, že som niečo dosiahol,“ doplnil Figei, ktorý tento rok strieľal za klub Comars. Podľa jeho slov sa z toho ocenenia teší, nakoľko v kategórii bola silná konkurencia, na stupeň víťazov sa postavil spoločne motorkármi, ktorí sú držiteľmi majstrovských titulov zo Slovenska i Maďarska.

Tibor však nie je len dobrý strelec. Ako prezradil, po niekoľkých rokoch sa znova vrátil k bojovým umeniam Wing Tsun a Eskrima (filipínske bojové umenie so zbraňou ako palica, meč, mačeta a nožom, pozn. red.). Okrem toho sa Tibor začal venovať aj tretiemu bojovému umeniu Chanbara. „Je to športové bojové umenie s mečmi,“ vysvetlil a dodal, že s klubom Falcon, kde sa Chanbara trénuje pod vedením Miroslava Bitalu, sa im podarilo vybojovať približne päťdesiat cenných kovov.

Podľa Tibora sa im naskytla možnosť zúčastniť sa májových majstrostiev Európy v Chanbare, ktorých hostiteľom bude francúzske hlavné mesto, Paríž. „Ja som jeden z dvanástich adeptov zo Slovenksa, ktorí sa zúčastnia na tomto turnaji. Čo je skvelá správa nielen pre náš klub, ale aj pre tento región,“ avizoval Tibor, podľa ktorého pôjde o otovrené majstrovstvá a nominácia bola na základe dosiahnutých výsledkov a podmienok, ktoré sa im podarilo splniť.

Tibor Figei a jeho dosiahnuté výsledky:

1. Majster Slovenska a 2. miesto celkovo na medzinárodných Majstrovstvách SR v brokovnici, Rim. Sobota (Slovenská asociácia dynamickej streľby)
2.miesto Majstrovstvá Maďarska Steel Challenge v brokovnici 2015, Debrecen
2.miesto GG Shotgun Challenge 2015, Dunaújváros (Slovenská asociácia dynamickej streľby)
1.miesto brokovnica, 2.miesto puška, 3.miesto puška 22 LR - Rapidshooting, Budapešť
Víťaz 1O pretekov na Slovensku a v Maďarsku za rok 2015 v rôznych puškových a brokových súťažiach

V kategórii technických športových činnostiach bolo celkovo nominovaných päť reprezentantov, jednotlivcov aj kolektívnych športovcov. Okrem motorkárov, Ondreja Cerovského a Michala Zemana, a strelca Tibora Figeia z Comars klubu boli medzi nominovanými aj Lukostrelecký klub Bašta a strelec Alexander Szabó z Arsenal Shooting Club Rimavská Sobota.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Zakladateľ karate klubu ukázal, že ešte nepatrí do starého železa
R. SOBOTA: Medzi ocenenými sa presadili aj motorkári z okresu
Mladých futbalistov ocenili ako kolektív, postúpili do I. ligy
FOTO: Na jubilejnom ročníku vyhodnotili najlepších športovcov aj funkcionárov
Roland Brosman obhájil vo svojej kategórii titul najlepší športovec roka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross