No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začali s asfaltovaním cyklocesty na Kurinec, za vláčik mesto stále nevyberá peniaze

cyklocesta-asfaltCyklocestu spájajúcu Rimavskú Sobotu s Kurincom, ktorá mala byť pôvodne dokončená na jar, začali asfaltovať v auguste. S prácami na približne dvojkilometrovom úseku začala firma z Košíc dnes pri železničnom moste v smere na Kurinec, dokončené by mali byť v najbližších dňoch. Ako Rimava.sk informoval Vladimír Gürtler, hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) cyklocesta má byť podľa zmluvy dokončená najneskôr do 22. augusta. Na práce bolo v rozpočte BBSK na tento účel vyčlenených 100 tis. eur. Bližšie informácie Gürtler prisľúbil zajtra. Podľa avizovaného zámeru vedenia mesta ako aj BBSK sa s prácami malo začať od 10. mája. "Ľudia boli už nedočkaví, že kedy sa začne s asfaltovaním. BBSK však musel dodržať legislatívne podmienky a zabezpečiť verejné obstarávanie," povedal pre Rimava.sk viceprimátor Rimavskej Soboty a zároveň poslanec BBSK Ladislav Rigó, podľa ktorého majú práce v najbližších dňch pokračovať v smere k bývalej Hypernove a aj na Školskú ulicu.

Cyklocesta nadväzuje na časť, ktorá bola otvorená koncom minulého roka v smere na Kurinec. Podľa zámeru samosprávy mala mať dve vrstvy asfaltu, okrem súčasnej aj jemnejšiu, pre korčuliarov. "Bolo to v pláne ale odborníci a aj ľudia čo chodia po tom asfalte sa zhodli, že zatiaľ nie je potrebná druhá vrstva," priblížil Rigó a dodal, že pri veľkých horúčavách sa asfalt roztápa a zalieva drobné štrbiny. "Zatiaľ to riešiť nebudeme, nikto sa na to zatiaľ nesťažoval," dodal. Podľa viceprimátora majú v pláne na budúci rok pokračovať v stavaní cyklocesty smerom na najväčšie sídlisko v meste, Sídlisko Západ.

Okrem cyklocesty mal tento rok zatraktívniť rekreačnú oblasť Kurinec, ktorú podľa Rigóa v súčasnosti počas vysokých teplôt denne navštevuje 1500 až 3000 ľudí, aj výletný vláčik financovaný z rozpočtu TSM. Podľa zámeru samosprávy má vláčik na seba zarobiť, zatiaľ ho však obyvatelia využívajú zadarmo. Ako objasnil viceprimátor Rigó, dôvodom sú povolenia, ktoré ešte vybavujú. Zároveň spomenul, že bolo komplikované vybavenie štátnej poznávacej značky a od vyberania poplatkov ich zdržiava aj zaradenie vláčika do kategórie nepravidelnej hromadnej dopravy, čo podlieha osobitnému schvaľovaniu. „Čakáme každú chvíľu, kedy dostaneme povolenie a potom bude vláčik spoplatnený,“ dodal Rigó, cena za jednu jazdu by mala byť euro.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisace články

PÍŠETE NÁM: Polovica prázdnin je za nami a cyklocesta stále nie je hotová
Na cykloceste sa opäť pracuje, asfaltový povrch má byť do dvoch týždňov
VIDEO: Cyklocestu by mali začať asfaltovať v nasledujúcich dňoch
Cyklocestu na Kurinec by mali začať asfaltovať
Bývalú poltársku trať čistia, v lete má slúžiť ako cyklocesta


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross