No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Mladí záchranári si zmerali svoje sily na súťaži civilnej ochrany

20. mája 2024 |  | 
Zdroj: Okresný úrad R. Sobota

JESENSKÉ - Sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v spolupráci s okresnými úradmi vyhlásilo už XXVI. ročník Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany. Tento rok sa súťaž uskutočnila na štadióne v obci Jesenské a organizoval ju odbor krízového riadenia Okresného úradu v Rimavskej Sobote.

Do súťaže sa zapojilo 21 tímov zo základných škôl a osemročného Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote. V súťaži sa žiaci museli popasovať s rôznymi úlohami ako teoretické testy, hasenie malých požiarov, použitie ochrannej masky, evakuačná batožina, rozpoznávanie varovných signálov, straľba zo vzduchovky na sklopený terč či pohyb v prírode. Chýbať nemohla zdravotnícka príprava a prvá pomoc.

Článok pokračuje pod reklamou


Výsledky súťaže

1. miesto si vybojovala Základná škola Klokočova, Hnúšťa, tím A.
2. miesto obsadila Základná škola P. K. Hostinského, Rim. Sobota.
3. miesto patrilo Základná škola Klokočova, Hnúšťa, tím B.
Kompletný zoznam umiestnených nájdete NA TOMTO ODKAZE.

Prednosta Okresného úradu Karol Anger sa počas podujatia podelil o svoje dojmy. "Priznám sa, že táto súťaž je mojou srdcovkou a dnes je to o to emotívnejšie, že sa stretávame po prvýkrát od roku 2019, kedy sa konalo posledné kolo. Úprimne som sa bál, či sa nám podarí nadviazať na úspešnú šnúru predošlých ročníkov, no účasť škôl potvrdzuje, že moje obavy boli zbytočné. Vďaka patrí všetkým pedagógom, ktorí obetovali čas a vlastné úsilie, aby žiakov na túto súťaž pripravili."

Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany má za cieľ overiť teoretické vedomosti žiakov II. stupňa základných škôl a žiakov 1. až 4. ročníka osemročných gymnázií z oblasti ochrany života a zdravia a zároveň ich preveriť v praktických zručnostiach.

"V dnešnej dobe, keď sme prežili ťažké časy COVIDu a neďaleko našich hraníc prebieha vojnový konflikt, sú tieto témy ešte pálčivejšie. Praktické skúsenosti získané pri príprave na túto súťaž sú o to cennejšie. Je lepšie byť pripravený a nikdy ich nemusieť využiť v praxi," uviedol pre Rimava.sk prednosta.

Tento ročník súťaže teda nielenže nadviazal na úspešnú tradíciu minulých rokov, ale aj potvrdil dôležitosť prípravy mladých ľudí na nepredvídateľné situácie, ktoré môžu nastať.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross