No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Víťazstvo z Memoriálu E. Zacharovej si odniesla SOŠOS

perex-volejbalVíťazstvo v poradí už 24. ročník volejbalového turnaja, Memoriál Evy Zacharovej, si odniesla Stredná odborná škola obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote. Na druhom mieste skončila usporiadateľská škola, ZŠ P. Dobšinského, ktorá po dvoch predošlých vyhratých ročníkoch mohla získať putovný pohár. Tretie miesto v rámci učiteľských družstiev obsadila ZŠ Š. M. Daxnera a štvrtá priečka patrí Reedukačnému centru Čerenčany. Rimava.sk o tom informoval riaditeľ ZŠ P. Dobšinského, Peter Nôta.

Ako ďalej uviedol prvenstvo v neučiteľských družstvách vybojoval Best Automax, na druhom mieste skončil Tím Banská Bystrica, tretia priečka patrí Športovému klubu polície Rimavská Sobota a na štvrtom mieste skončilo družstvo Mestského úradu.

Na turnaji ocenili aj jednotlivcov. Podľa Nôtu si ocenenie najlepší smečiar medzi učiteľskými družstvami odniesli Peter Šulek a Jana Drugdová. „Najvšestrannejšími hráčmi medzi učiteľskými družstvami bol Boris Hričan a Mariana Chodúrová,“ poznamenal riaditeľ. Spomedzi neučiteľských družstiev si ocenenie najlepší smečiar odniesliTibor Bódy a Silvia Jančoková, najvšestrannejšími hráčmi sa stali Matej Plavucha a Andrea Žírošová.

Eva Zacharová, výborná volejbalistka, ktorá sa všestranne angažovala v oblasti rozvoja športu v Rimavskej Sobote aj prostredníctvom združenia ZRTV, bola zástupkyňou riaditeľa ZŠ. P. Dobšinského. Pred 24 rokmi podľahla ťažkej chorobe. Na počesť tejto aktivistky a športovkyne vedenie školy a priaznivci volejbalu každoročne organizujú Memoriál v jej mene, ktorý nie je len športovým ale aj spoločenským podujatím.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross