No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hľadaného Mareka Š. zatkla polícia, vypočul si aj rozhodnutie súdu

Po vyše troch mesiacoch pátrania sa obžalovaný 32-ročný Marek Š. z Rimavského Brezova z prečinu usmrtenia, ocitol v rukách polície. Tá ho v noci zo štvrtka, 5. júla, na piatok 6. júla, zatkla v jednom z rodinných domov v Jelšave. O pár hodín neskôr sa postavil aj pred sudcu Krajského súdu v Banskej Bystrici a vypočul si jeho verdikt.

„Krajský súd vzal obžalovaného Mareka Š. do väzby, z dôvodu, že u neho zistil dôvody útekovej väzby,“ uviedol pre Rimava.sk Pavol Chovanko z Krajského súdu v Banskej Bystrici. Podľa našich informácií sa v stredu, 4. júla, obžalovaný vrátil zo zahraničia. Ako ďalej pre Rimava.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, v jednom z rodinných domov v Jelšave ho chytila policajná hliadka v súvislosti s dokumentovaním drogovej trestnej činnosti. Podľa hovorkyne okrem Mareka Š. polícia zadržala aj ďalšie osoby a zaistila istý materiál, ktorý bol zaslaný na expertízne skúmanie. „Momentálne prebiehajú procesné úkony,“ poznamenala Kováčiková.

Marek Š. je obžalovaný v prípade usmrtenia 35-ročnej cyklistky z Rimavského Brezova, ku ktorému došlo ešte v roku 2015. Vodičom bol práve Marek Š., ktorý podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla.

V aute sa zranili aj traja spolujazdci, vtedy 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou. U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín.

Neskôr, po dvoch rokoch a niekoľkých odročeniach, padlo na Okresnom súde v Rimavskej Sobote rozhodnutie. Sudca obžalovanému Marekovi Š. udelil trest odňatia slobody vo výmere štyri roky, ktoré si mal odpykať v zariadení so stredným stupňom stráženia. Taktiež si za volant nesadne osem rokov. Voči tomu sa obžalovaný odvolal a súdne ťahanice pokračovali aj na Krajskom súde v Banskej Bystrici. Ten v apríli 2018 z dôvodu nepreberania si poštových zásielok i neprítomnosti obžalovaného na pojednávaniach vydal na neho zatykač. Po vyše troch mesiacoch pátrania po obžalovanom sa tak znova postavil Marek Š. pred sudcu, ktorý ho poslal do väzby.

Zdroj: Rimava.sk


Súvisiace články
Obžalovaného Mareka z prečinu usmrtenia hľadá polícia už tretí mesiac
Krajský súd v prípade usmrtenia cyklistiky opäť odročili, na obžalovaného vydali zatykač
Odročenia v prípade usmrtenia cyklistky pokračujú aj na krajskom súde
V prípade usmrtenia cyklistky padlo na súde po niekoľkých odročeniach rozhodnutie
Obvinený z usmrtenia cyklistky na súd prišiel, odmietol však vypovedať za prítomnosti kamier
Súd tragickej nehody cyklistky znova odročili, dôvodom je dokazovanie
Súd v prípade tragickej nehody cyklistky pri R. Brezove opäť odročili
Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena
 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross