No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O Kurinec či výstavbu bazénov ponúknutých mestom zrejme nemá nikto záujem

4. decembra 2009 |  | | |

Rimavskosobotská samospráva stále nenašla investora na výstavbu Rekreačného komplexu Zelená voda na Kurinci či mestských bazénov pri krytej plavárni. Pre Rimava.sk to potvrdil prednosta mestského úradu Ladislav Kovács. Podľa jeho slov za posledné dva mesiace (do 30. novembra) nikto nevyužil možnosť predložiť svoje investičné zámery a následne sa prihlásiť formou verejnej ponuky.

Rimavskosobotská samospráva začiatkom októbra verejnou ponukou umožnila investorom, aby predložili svoje investičné zámery a spôsoby využitia mestských pozemkov. Jedným z dôvodov vyhlásenia verejnej ponuky bolo, že v rozpočte mesta nie je dostatok finančných prostriedkov na to, aby sa výstavba realizovala. Od záujemcu sa požadovalo preukázanie financií na výstavbu Rekreačného komplexu Zelená voda - minimálne 20 mil. eur a v prípade mestských bazénov 1,5 mil. eur. Ako Kovács poznamenal, ponuku časom zopakujú.

„Boli to nehorázne sumy na realizáciu projektov,“ uviedol pre Rimava.sk poslanec MsZ Attila Hegedűs. Podľa jeho slov dnes nikto nemá také množstvo financií, aby realizoval také projekty, ktoré sú nenávratné. Poslanec Hegedűs naďalej uprednostňuje názor postaviť jednoduché bazény napustené teplou-termálnou vodou na Kurinci, ktoré by sa dali zrealizovať z mestských peňazí.

Na Kurinci sa z eurofondov od roku 2002 preinvestovalo viac ako 6,6 mil. eur (200 mil. Sk).  Postupne sa zrealizovala výstavba inžinierskych sietí a základnej infraštruktúry, parkovísk, vrtu s termálnou vodou, športových ihrísk. Mesto popritom hľadalo prostredníctvom holandskej developerskej spoločnosti VVMZ investora na aquapark. Ten sa nenašiel a od zmluvy sa odstúpilo. Medzičasom sa zmenili podmienky čerpania financií zo štrukturálnych fondov. Samospráva ich už čerpať nemôže, iba súkromný investor.  V súčasnosti sa rekreačná oblasť Kurinec na kúpanie nevyužíva. Plán postavenia mestských bazénov má samospráva od roku 2007.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Pre údajne nepresný rozpočet v projekte sa bazény pri plavárni tento rok nepostavia
Mesto by malo mať v lete bazény
Mestské bazény pri plavárni nebudú ani tento rok
S jediným bazénom na Kurinci sa na budúci rok nepočíta
Hlavný kontrolór preveruje, či mesto zbytočne „nevyhodilo“ milión na projekt bazénov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross