No active "ca-sidebar-197687" sidebar

O začatí výstavby R2-ky pri Lučenci sa uvažuje budúci rok

1. februára 2017 |  | |

obchvat-R2-OzdanyHoci konkrétny termín začatia výstavby rýchlostnej cesty R2 nie je ešte oficiálne známy, do úvahy pripadá budúci rok. Tento termín odznel na uplynulom stretnutí predstaviteľov Národnej diaľničnej spoločnosti, ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR i starostu obce Mýtna Pavla Greksu.

Podľa jeho slov by práce na úseku Mýtna – Lučenec mohli začať vo februári 2018. Dokončiť by ho mali v roku 2021. Ako však Rimava.sk informovala Eva Žgravčáková hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, aktuálne sa spracováva projektová dokumentácia úseku rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Lovinobaňa. Podľa hovorkyne termín ako aj ostatné náležitosti budú jasné až po ukončení tohto procesu. Ako doplnila, rozdelenie úseku na dve časti, pričom podmienkou je rovnaký čas ukončenia výstavby, je jednou z posudzovaných možností. Náklady na výstavbu tak budú známe až po dodaní projektovej dokumentácie.

S termínom výstavby, rok 2018, sa zhodujú aj vyjadrenia vlády z jej júnového výjazdového rokovania v Lučenci. Premiér Robert Fico vtedy prisľúbil, že urýchlia výstavbu R2-ky zo Zvolena do Lučenca. Ako uviedol vtedajší minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely, stavebné povolenie na jej výstavbu je už vydané.

S rýchlostnou cestou sa spája aj petícia proti zastaveniu výstavby diaľničného úseku R2 od obce Kriváň smerom na Rožňavu. Bolo tak v roku 2015, kedy vtedajší minister dopravy Ján Počiatek v televíznej relácii oznámil pozastavenie stavebných prác na tomto úseku do roku 2040. Rovnako v súvislosti s R2-kou sa viedli v tom istom roku aj protesty v niekoľkých obciach Gemer-Malohontu.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
LUČENEC: Okrem odklepnutia akčného plánu prisľúbili aj urýchlenie výstavby R2
Diskusie o dostavaní R2 pokračujú
R2: Ďalší verejný protest za výstavbu diaľnice pokračoval v Nových Honoch
R. SOBOTA: Prioritné úseky výstavby R2 majú určiť samosprávy
R2: V nehodovom úseku vyhaslo na ceste viacero životov, obyvatelia chystajú protest
R2: Odloženie výstavby rýchlostnej cesty na Gemeri pobúrilo občanov
VIDEO/BÁTKA: Verejný protest za výstavbu diaľnice prišlo podporiť približne 200 ľudí


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross