No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Personálne zmeny na úrade, dvom odborom a MsKS šéfujú poverení vedúci

radnicaV rimavskosobotskej samospráve nastalo koncom leta viacero personálnych zmien. Kompetencie boli rozšírené viceprimátorovi Ladislavovi Rigóovi, ktorý bol poverený vedením odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry, organizačnému odboru dočasne šéfuje Zuzana Zsírosová a vedením Mestského kultúrneho strediska bola najnovšie poverená Milana Jutková z Turistického informačného centra. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil viceprimátor Ladislav Rigó.

„Poverený som bol primátorom do termínu úspešného ukončenia výberového konania. Som oprávnený podpísovať objednávky, faktúry, platobné poukazy,“ povedal Rigó, podľa ktorého však do personálnej politiky odboru zasahovať nemôže. Podľa jeho slov je to pre neho výzva, aj keď vstúpil do kolobehu v najhoršom období, na začiatku školského roka, bude sa však snažiť využiť skúsenosti zo školstva kde pracoval približne 30 rokov. Ako ďalej spomenul, funkciu prebral po doterajšom šéfovi odboru Viliamovi Vidinskom, ktorý po neúspešnom výberovom konaní bol poverený vedením odboru do 17. augusta a následne vykonáva inú funkciu v školstve. „Výberová komisia menovaná primátorom predtým nevybrala nikoho a bývalý vedúci bol dočasne poverený vedením odboru,“ vysvetlil Rigó.
Po odchode Marty Feketeovej do dôchodku podľa Rigóa bola primátorom Jozefom Šimkom vedením organizačného odboru poverená pracovníčka Zuzana Zsírosová. Po výberovom konaní k zmenám nedošlo na odbore rozvoja mesta ktorý vedie Eva Muráriková, šéfkou finančného odboru ostala Karina Kochanová.

Po ďalšom neúspešnom výberovom konaní na riaditeľa Mestského kultúrneho strediska, ktoré sa uskutočnilo v lete, bola do funkcie riaditeľky poverená Milana Jutková, jedna z kandidátok. „Mali sme už aj poradu týkajúcu sa najbližších aktivít či blížiaceho sa jarmoku,“ doplnil Rigó, do ktorého kompetencie patrí aj MsKS. Zároveň spomenul, že od septembra je na úrade nová zamestnankyňa, ktorá sa bude starať o projekty a sledovať aktuálne výzvy na čerpanie financií prostredníctvom projektov alebo cezhraničnej spolupráce. „Bola aj na stáži v Bruseli,“ uzavrel Rigó.

Personálna otázka nie je doriešená ani v ďalšej mestskej organizácii, Mestskej bytovej správe. Podľa Rigóa je vedením poverený aj naďalej Zoltán Koóš. Výberové konanie tu bolo vyhlásené niekoľkokrát, ani jeden z kandidátov však nezískal potrebnú väčšinu hlasov. Post šéfa MsBS nie je obsadený od leta 2011, kedy zo zdravotných dôvodov z čela mestskej spoločnosti odišiel Svetozár Müller.

radnica1

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články

R. SOBOTA: Na štyri posty vedúcich dostala radnica sedem prihlášok
Poslanci hlasovali za šéfa Domu kultúry tajne, k potrebnej zhode nedošlo
Riaditeľom MsKS chce byť osem uchádzačov, odprezentujú sa pred poslancami
MsÚ: Vedúcich odborov primátor nanovo prijme, ak prejdú výberovým konaním
Šéfom Mestskej bytovej správy chce byť do tretice len jeden uchádzač, podľa všetkého súčasný riaditeľ
R. SOBOTA: Šéfom Mestskej bytovej správy chce byť Zoltán Koós aj Ladislav Juhász
O novom šéfovi mestskej bytovej správy poslanci opäť nerozhodli


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross