No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto získalo čas, o revitalizácii ZŤS sa bude rozhodovať v júni

Na dnešnom mimoriadnom zasadnutí rimavskosobotského mestského zastupiteľstva sa poslanci uzniesli, že o projekte oživenia bývalých ZŤS budú rozhodovať až budúci mesiac. Do 15. júna by totiž mala byť zo strany ministerstva vyhlásená výzva na predkladanie projektov. V lehote desiatich dní potom mesto definitívne rozhodne, či sa o grant bude uchádzať alebo nie.

Prednosta mestského úradu Ladislav Kovács pre Rimava.sk vyjadril spokojnosť s výsledkom dnešného rokovania poslancov. „Mesto nepozná grantové podmienky a tie sú veľmi závažné, na základe nich môže rozhodnúť či pôjde do projektu alebo nepôjde,“ vyjadril sa Kovács. „Naši „partneri“ to nejakým spôsobom súrili a zrejme by boli radi, keby sa mesto zaviazalo na uzavretie zmluvy ešte pred uverejnením výzvy,“ doplnil. Prednosta sa netají negatívnym stanoviskom k projektu revitalizácie bývalých ZŤS. Podľa jeho slov sa podmienky ani po roku nezmenili, považuje ich dokonca za horšie.

Počas rozpravy poslancov niekoľkokrát zaznelo, že okolnosti podpory projektu sú zahmlené a nejasné. Poslanec Pelle upozornil na ťarchy v podobe záložných práv a vecných bremien, okrem iného aj v prospech spoločnosti so sídlom v Londýne. Zástupca Capital Partners Consulting Alan Sitár však vyhlásil, že mesto bude pozemky kupovať čisté. Rovnako prisľúbil predloženie znaleckého posudku na nehnuteľnosti. Ten podľa slov vedúcej oddelenia strategického rozvoja mesta Evy Murárikovej mestský úrad opakovane žiadal ale bez odozvy.

Viacerí poslanci vidia riziká projektu aj v aktuálnej nepriaznivej ekonomickej situácii doma i vo svete a s tým spojené možné problémy pri hľadaní investorov a vytváraní pracovných miest.

V závere rokovania vystúpil poslanec Gulik, ktorý okrem iného navrhol všetky investície mesta nad 1000 eur realizovať len so súhlasom mestského zastupiteľstva, zastaviť všetky vyhlásené akcie financované 100%-ne z mestského rozpočtu či podporovať len investície, ktoré sú spolufinancované štátom alebo európskymi fondmi. Podľa jeho slov je cieľom stabilizovanie ťažkej finančnej situácie mesta. Poslanci jeho návrh schválili.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Poslanci súhlasili,aby sa mesto uchádzalo o areál ZŤS,vlani to odmietli
Ústupky majiteľa ZŤS voči mestu zrejme výhodnejšiu cenu za areál nezahŕňajú
Poslanci MsZ projekt ZŤS zrejme podporia, vo výhľade je vraj domáci investor
Cifruša nahneval list prednostky Uhrinovej adresovaný poslancom MsZ
Cifruš o ZŤS: Projekt nesmie byť pre samosprávu nevýhodný
Mesto plánuje v bývalej ZŤS vybudovať priemyselný park
Rokovanie o budúcnosti priemyselného parku Gemer v bývalej ZŤS preložené
Projekt priemyselného parku Gemer nepodporený
Malá priemyselná zóna, kanalizácia a asfalt v Tomašovej, bazény - tri hlavné Cifrušove priority na rok 2009
VIDEO: Na druhom stretnutí podnikateľov aj o „znovuoživení“ ZŤS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross