No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: O prestavbu sedrie jedenásť uchádzačov. Podmienky súťaže opravili

sedriaJedenásť ponúk na opravu bývalej súdnej sedrie doručili záujemcovia do konca minulého týždňa, kedy uplynula lehota na predkladanie ponúk. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa krajského súdu Nina Spurná. Výzvu vyhlásili koncom marca, hľadajú tak realizátora stavebných prác, ktorý chátrajúcu budovu na námestí M. Tompu zmení na budúce sídlo okresného súdu.

Súťažné podklady aj výzva sa však zmenili. Ako hovorkyňa spomenula, verejný obstarávateľ, Krajský súd v Banskej Bystrici, rozhodol vykonať opravu súťažných podkladov a následne aj výzvy na predloženie ponuky zverejnenej vo vestníku.  Oprava sa týkala podmienok účasti vo verejnom obstarávaní - finančného a ekonomického postavenia. „Verejný obstarávateľ po viacerých podnetoch od záujemcov sa túto podmienku rozhodol vypustiť zo súťažných podkladov v záujme nediskriminácie a najmä zvýšenia prístupnosti širšiemu počtu subjektov k verejným zákazkám," vysvetlila Spurná a dodala, že tieto skutočnosti boli zverejnené aj vo vestníku, v rámci redakčných opráv.

Ako Rimava.sk už informovala, predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na viac ako 4,1 mil. eur bez DPH, s prácami by sa mohlo začať v auguste. Investícia má byť financovaná zo štátneho rozpočtu.
Po zrekonštruovaní budovy by sa sem mal presťahovať celý Okresný súd v Rimavskej Sobote. Ten v súčasnosti sídli v troch budovách, jedna z nich je na ulici Jesenského, dve na Ul. Daxnerovej.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

R. SOBOTA: S opravou súdnej sedrie chcú začať v auguste
R. SOBOTA: Môžu dokončiť opravu súdnej sedrie, zámer schválila vláda
R. SOBOTA: S opravou chátrajúcej súdnej sedrie by sa malo začať v budúcom roku
Mladík postupne rozkrádal opravenú strechu súdnej sedrie
Podľa ministerstva je rekonštrukcia budovy súdnej sedrie urgentná
Súdnu sedriu v havarijnom stave pripravujú na rekonštrukciu
Na opravu súdnej sedrie v R. Sobote nie sú v rozpočte peniaze
Vláda opäť prerušila rokovanie o súdnej sedrii v Rim. Sobote


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross