No active "ca-sidebar-197687" sidebar

S rekonštrukciou Spojenej školy by sa malo začať vo februári

Niekoľkokrát odďaľovaná rekonštrukcia Spojenej školy v Rimavskej Sobote by sa tento rok mohla začať. Ako pre Rimava.sk uviedla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja,  na mesiac február sa pripravuje odovzdanie staveniska.

Škola ešte vo februári 2009 získala na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov viac ako 1 mil. eur. Verejné obstarávania boli opakovane zrušené a nanovo vyhlásené. Ako Rimava.sk informovala, na jar už bola podpísaná zmluva o dielo s dodávateľom stavby I.K.M. Reality Staving Banská Bystrica, dve zákazky s nízkou hodnotou ale neboli Riadiacim orgánom akceptované, takže sa muselo zopakovať verejné obstarávanie. So stavbou sa môže začať až po podpise zmluvy o  nenávratnom finančnom príspevku.

Spojená škola bude mať aj nové ihrisko s umelou trávou, kraj tiež plánuje opravu internátu. Podľa slov Kurekovej sa s výstavbou ihriska začalo v polovici novembra. "Z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok nebolo možné položiť a nalepiť vrchnú vrstvu ihriska, umelý trávnik. Ostatné práce boli vykonané. Vrchná vrstva ihriska bude položená a nalepená po zlepšení klimatických podmienok," informovala Kureková a dodala, že v prípade opravy internátu prebieha proces verejného obstarávania.

Na výstavbu ihriska bola vyčlenená suma 50 tisíc eur, z rozpočtu kraja. Rekonštrukcia internátu by mala byť financovaná  z úverových zdrojov Európskej banky pre obnovu a rozvoj prostredníctvom SLSP a.s. na financovanie energetickej efektívnosti v municipálnom sektore. Podľa oznamu vo vestníku by oprava internátu mala stáť viac ako 463 tisíc eur (bez DPH).

Na rekonštrukciu čaká aj ďalšia stredná škola v meste, Gymnázium I. Kraska. Podľa informácií z Úradu BBSK je verejné obstarávanie na kontrole na riadiacom orgáne.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Kraj opraví internát pri Strednej odbornej škole
Spojená škola bude mať nové ihrisko s umelou trávou
Rekonštrukcia SOŠ sa zase oddialila, čaká sa na dodávateľa nábytku
SOŠ zrekonštruuje banskobystrická firma. Súťaž na gymnázium ukončia tento mesiac
Verejné obstarávanie na rekonštrukciu gymnázia ukončia tento mesiac
Na opravu SOŠ hľadajú realizátora štvrtýkrát, gymnázium je pred podpisom zmluvy
Scenár zrušených verejných obstarávaní sa opakuje aj na SOŠ
Verejná súťaž na rekonštrukciu SOŠ zrušená po druhýkrát
BBSK vyhlásil novú súťaž na rekonštrukciu SOŠ v Rim. Sobote
Stredná odborná škola získala z eurofondov viac ako 1 mil. eur
Pre SOŠ v Rim. Sobote hľadajú realizátora rekonštrukcie po tretíkrát


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross