No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vláda bude rokovať v synagóge aj v Dome kultúry, prisľúbila regionálne príspevky

perex-dom-kulturyRegión Gemer-Malohont čaká výjazdové rokovanie Vlády SR, prvé po tohtoročných voľbách. Dnes, 23. júna, zasadne v budove zrekonštruovanej synagógy v Lučenci, o deň neskôr sa vláda stretne v rimavskosobotskom Dome kultúry. Ako ďalej informuje Úrad vlády, zasadnutia budú venované akčným plánom, ktorých cieľom je podpora okresov s mierou nezamestnanosti prevyšujúcou celoslovenský priemer. „Akčný plán spája aktivity štátu s aktivitami samosprávy, ako aj s aktivitami podnikateľov, ktorí v tomto regióne pracujú a ich zámerom je vytvorenie nových pracovných miest,“ informoval Rimava.sk tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Podľa aktuálneho návrhu by v súlade s Akčným plánom rozvoja okresu Rimavská Sobota mal byť poskytnutý regionálny príspevok vo výške viac ako 6 mil. eur na obdobie až do roku 2020, ročne teda viac ako milión eur. V Lučenci je navrhovaný príspevok vo výške viac ako 4 mil. eur, priebežne na roky 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020.
Výjazdové rokovanie v Rimavskej Sobote má byť za účasti viacerých zástupcov samospráv, poslancov, ako aj Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu či zástupcov OZ Naša Sobota, ktorí akčný plán iniciovali. „Verím tomu, že výjazdové zasadnutie bude mať svoj cieľ, pomôže tomuto zaostalému okresu a tá akčná skupina, ktorá pripravila ten materiál, verím tomu, že dobre pripravila. Niektoré veci viem a verím, že to bude prospešné pre celý región Gemer-Malohontu a celého okresu Rimavská Sobota,“ vyhlásil primátor Jozef Šimko na uplynulom rokovaní Mestského zastupiteľstva. Ako poznamenal, premiér vlády Robert Fico by mal pred zasadnutím prísť aj na Radnicu. Podľa jeho slov ho osobne a s úctou príjme a ak dostane na stretnutí šancu, ako primátor je pripravený povedať pár viet v prospech okresu a regiónu, korektne, slušne a bez urážky. Podľa jeho slov sa návšteve teší, pretože vláda v meste nezasadala od roku 1999.

Posledné výjazdové rokovanie vlády bolo v Poltári v roku 2012. Vláda SR vtedy rozhodla o uvoľnení troch miliónov eur zo svojej rezervy na rozvojové projekty mestských a obecných samospráv v okresoch Poltár, Rimavská Sobota a Revúca. Do Rimavskej Soboty malo ísť 320 tis. eur na opravu a rekonštrukciu miestnych komunikácií, 50 tis. eur na opravu a rekonštrukciu budovy Základnej školy na Dobšinského ul., či ďalších materských škôl a Ekorelaxu.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Do regiónu mieria dve výjazdové rokovania Vlády SR
R. SOBOTA: Akčný plán na podporu zamestnanosti nemá byť len o jednorázovej podpore
Akčný plán na zvýšenie zamestnanosti pripravujú už aj v okrese Rimavská Sobota
Premiér Fico sľúbil podporu okresom s vysokou nezamestnanosťou, návrh zákona dotvoria v jednotlivých regiónoch
Investorom v Rimavskosobotskom okrese sľubujú daňové prázdniny
OZ Naša Sobota: V Tornali podpísali Memorandum o podpore regiónov s vysokou nezamestnanosťou
OZ Naša Sobota pripravuje po návšteve ministra financií ďalšie stretnutie
Rimavskosoboťania chcú na ministerstve vybojovať daňové zvýhodnenie


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross