No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zničenú cestu na Prednú Horu začnú opravovať, 19 mil. na to nakoniec nepotrebujú

Už niekoľko mesiacov je cesta II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou neprejazdná. Do konca roka by sa nepriaznivá dopravná situácia mala zmeniť.

Stavenisko odovzdajú v piatok

Banskobystrický samosprávny kraj podpísal zmluvu so spoločnosťou Skanska SK. Ešte dnes majú v pláne odovzdať stavenisko – do konca roka má byť podľa vedúcej oddelenia komunikácie BBSK Lenky Štepánekovej cesta prejazdná v jednom jazdnom pruhu.

Článok pokračuje pod reklamou„Na základe prvého odborného odhadu potrebujeme na sanáciu cesty 19 miliónov eur,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter ešte v auguste, keď poslanci schválili alokáciu finančných zdrojov na sanáciu havarijnej situácie na ceste vo výške 15 miliónov eur. Nakoniec je celková cena zákazky niečo cez 7,5 milióna eur vrátane DPH.

„Spoločnosť Skanska SK sme vybrali v priamom rokovacom konaní tak, ako nám to odporučili na Úrade vlády po konzultácii s Úradom pre verejné obstarávanie. Prioritou pre nás bola serióznosť a história spoločnosti, jej vystupovanie voči subdodávateľom a najmä dostatok voľných kapacít, ktoré sú pre rýchly priebeh prác rozhodujúce,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

„Uvedená stavba je veľmi náročná nielen projekčne a technologicky, ale i z pohľadu časového. Je rozdelená na dve etapy a my urobíme všetko pre to, aby sme do 31. decembra tohto roku sprejazdnili úsek medzi Muráňom a Prednou Horou,“ povedal Ivan Gajdoš, riaditeľ projektu zo Skanska SK.

Zhotoviteľ bude zároveň upravovať aj dočasnú obchádzkovú trasu cez Národný park Muránska planina, aby bola bezpečná aj v prípade nepriaznivého počasia. Rekonštrukcia zničeného úseku je naplánovaná na dve etapy. Stavenisko odovzdá župa ešte dnes a rekonštrukčné práce začnú podľa Štepánekovej bezodkladne.

Cesta medzi Muráňom a Prednou horou ostala zničená po výdatných dažďoch z konca júna. Na vzdialenosti asi 50 metrov voda cestu zosunula úplne. Ostala tam asi desať metrová priepasť. Druhý jazdný pruh podmyla.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: BBSK


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross