No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZBOJSKÁ: Rekonštrukciu horského priechodu chcú obnoviť v januári

5. decembra 2013 |  | |

ilustračné foto ZbojskáRekonštrukciu horského priechodu Zbojská v okresoch Rimavská Sobota a Brezno, ktorú pozastavili kvôli zosuvu pôdy, chcú obnoviť začiatkom budúceho roka v januári. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Zuzana Hromcová, pokračovanie prác na stavbe závisí od celkovej uzávery. Podľa jej slov padla po včerajšom kontrolnom dni dohoda o celkovej uzávere s výnimkou rannej a popoludňajšej špičky na dve hodiny. "Akonáhle bude uzatvorená cesta, pokračujeme v stavbe," povedala Hromcová, podľa ktorej bude vývoj stavby závisieť aj od zimného počasia.

Počas prác na rozširovaní cesty I. triedy, ktoré patria medzi najnáročnejšie na Slovensku, sa v októbri zosunulo približne 150 kubíkov zeminy a kameňov. Doprava bola na niekoľko hodín odklonená. Na stavbe podľa Hromcovej potom vykonávali iba nevyhnutné práce, samotná stavba bola však stopnutá.

Okolité samosprávy nesúhlasili s celkovou uzáverou a žiadali zrekonštruovanie obchádzkovej trasy, približne šesťkilometrového úseku. "Lesná cesta od začiatku nebola pre nás alternatívou," konštatovala Hromcová.

S prácami na preklasifikovanej ceste začali pracovníci Slovenskej správy ciest v júli, premávka bola obmedzená a riadená semaformi. Rekonštrukcia cesty by podľa zmluvnej ceny mala stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste uskutoční združenie spoločností Doprastav, a.s. Bratislava a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Investorom je Slovenská správa ciest, práce majú byť spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
ZBOJSKÁ: O úplnom uzatvorení cesty stále rokujú, Tisovec trvá na rekonštrukcii obchádzky
ZBOJSKÁ: Po zosuve pôdy chcú vylúčiť dopravu nad 3,5 tony, robia len nevyhnutné práce
FOTO: Počas rozširovania cesty na Zbojskej pribudú v úseku dva mosty
FOTO: Začali rekonštruovať cestu Tisovec – Zbojská, najzložitejšiu akciu v okrese
Obnova cesty sedlo Zbojská – Tisovec má stáť 16,6 mil. eur
Cez horský priechod Zbojská majú kamióny prejazd zakázaný
Úprava cesty za Tisovcom má byť najzložitejšou akciou v okrese
Od Rimavskej Soboty do Brezna už po ceste I. triedy


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross