No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kto a kedy opraví súdnu sedriu, zatiaľ nie je známe. Začali konanie o námietkach

súdna sedria Rimavská SobotaRealizátor stavebných prác, ktorý má chátrajúcu budovu na Námestí M. Tompu v Rimavskej Sobote zmeniť na budúce sídlo okresného súdu, stále nie je známy. Pôvodne sa predpokladalo, že prestavba by sa mohla začať v auguste, v prípade, ak nebudú vznesené námietky voči výzve, súťažným podkladom alebo vyhodnoteniu ponúk. Tie však prišli a Úrad pre verejné obstarávanie už začal námietkové konanie.

„Dňa 22. augusta bolo vo Vestníku verejného obstarávania oznámené Úradom pre verejné obstarávanie, že bolo začaté námietkové konanie voči vylúčeniu uchádzačov po vyhodnotení časti "ostatné" pred otváraním časti "kritériá",“ potvrdila pre Rimava.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná a uviedla, že k dnešnému dňu Úrad nevyzval kontrolovaného (Krajský súd, pozn. red.) na predloženie vyjadrenia k námietkam a predloženie kompletnej dokumentácie.

Aký dopad bude mat konanie o námietkach na termín prác a kedy by sa mohlo začať so samotnou rekonštrukciou, hovorkyňa nekonkretizovala. Podľa jej slov bude ďalší postup závisieť od rozhodnutia úradu.

Ako Rimava.sk informovala, výzva na predkladanie ponúk na prestavbu sedrie bola vyhlásená v marci. Budovu na Námestí M. Tompu čaká komplexná rekonštrukcia, vrátane stavebných prác, kurenárskych či reštaurátorských prác. Po prestavbe by sa sem mal presťahovať celý Okresný súd v Rimavskej Sobote, ktorý v súčasnosti sídli v troch budovách. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na viac ako 4,1 mil. eur bez DPH, investícia bude financovaná zo štátneho rozpočtu.
Bývalá súdna sedria roky chátra, z objektu opadávala omietka, konštrukcie boli napadnuté drevomorkou, agresívne na ne pôsobil aj trus holubov. V roku 2010 dokončili opravu strechy na objekte, predtým bolo nevyhnutné staticky zabezpečiť aj padajúci strop a krov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

K vyhodnocovaniu ponúk na opravu sedrie prišli prvé námietky
R. SOBOTA: Chcú kúpiť pozemok za sedriou, má tadiaľ prichádzať väzenská eskorta
R. SOBOTA: O prestavbu sedrie jedenásť uchádzačov. Podmienky súťaže opravili
R. SOBOTA: S opravou súdnej sedrie chcú začať v auguste
R. SOBOTA: Môžu dokončiť opravu súdnej sedrie, zámer schválila vláda
R. SOBOTA: S opravou chátrajúcej súdnej sedrie by sa malo začať v budúcom roku
Mladík postupne rozkrádal opravenú strechu súdnej sedrie
Podľa ministerstva je rekonštrukcia budovy súdnej sedrie urgentná
Súdnu sedriu v havarijnom stave pripravujú na rekonštrukciu
Na opravu súdnej sedrie v R. Sobote nie sú v rozpočte peniaze
Vláda opäť prerušila rokovanie o súdnej sedrii v Rim. Sobote


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross