No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kúpele Číž mali počas koronakrízy 95 % výpadok tržieb, napriek tomu neprepúšťali

ČÍŽ – Výpadok tržieb vo výške približne 95 percent zaznamenali Prírodné jódové kúpele Číž počas posledného roka ovplyvneného koronakrízovou. Informoval o tom ich riaditeľ Michal Fajin, podľa ktorého ide v medziročnom porovnaní o zníženie o zhruba 1,6 milióna eur.

„Kúpele napriek tomu neprepustili ani jediného zamestnanca z trvalého pracovného pomeru počas celého roka. Tým, že sme to vedeli vykryť ušetrenými peniazmi a snažili sme sa dokonca niektoré procedúry aj inovovať,“ uviedol riaditeľ. Kúpele majú podľa neho bežne 80 zamestnancov s trvalým pracovným procesom, pričom počas sezóny celkový počet pracovníkov stúpa až na 130.

Dodal, že štát zariadeniu počas koronakrízy pomáha veľmi málo. „Musím povedať, že kúpele tým trpia najviac, lebo my sme zaradení ako zdravotnícke zariadenie a nie sme zariadenie cestovného ruchu, iba s nejakými koeficientami. Ministerstvo dopravy nám však poskytlo dotáciu de minimis, ktorú sme vyčerpali,“ povedal Fajin.

Článok pokračuje pod reklamou



Čížske kúpele sa vyznačujú unikátnou liečivou jodo-bromovou vodou, ktorá je čerpaná z dvoch vrtov. Slanou chuťou môže pripomínať morskú vodu. Objavená bola miestnym obyvateľom už v roku 1862 pri kopaní studne.

Súčasťou areálu kúpeľov je i vonkajší bazénový svet s plaveckým a neplaveckým bazénom, šmýkačkou a ďalším malým bazénom s vodnými atrakciami. Tieto bazény sú napúšťané pitnou vodou, ktorá je v termálnom bazéne zohrievaná na 38 stupňov. Bazénový svet využívajú návštevníci kúpeľov i široká verejnosť.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross