No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Poslanci odhlasovali vrátenie viac ako dvestotisícového dlhu

lucenecLučenecká samospráva bude musieť zaplatiť viac ako dvestotisícový dlh. Poslanci to odsúhlasili na utorkovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Sumu, ktorú mesto musí vrátiť je za poplatok za uloženie zeminy z priemyselného parku, ktorý nebol akceptovaný. Tento dlh by mala mestská samospráva splatiť v dvoch splátkach.

Podľa Alexandry Pivkovej, primátorky Lučenca, ide o chyby predchádzajúceho vedenia mesta. „Bohužiaľ, naše argumentácie neboli prijaté a mesto musí za tieto chyby bývalého vedenia zaplatiť,“ uviedla na rokovaní Pivková.

Poslanec Dušan Ilčík však dlh nepovažuje za chybu bývalého vedenia mesta. „Tento priemyselný park bol ukončený so všetkými kontrolami, pečiatkami a všetko bolo v poriadku. Ako je možné, že po piatich rokoch niekoho „osvieti“ na kontrolnom orgáne a ide do Lučenca kontrolovať poplatok za uskladnenie zeminy. Mne to príde účelové,“ povedal Ilčík.

Poslankyňa Elena Uličná sa viac obáva o budúcnosť ako aj naplnenia približne 250 pracovných miest v priemyselnom parku. „My sa budeme zodpovedať za plnenie indikátorov v predmete naplnenia pracovných miest k 31. 12. 2015. Tento termín je daný zo strany Európskej únie, ale naďalej sa rokuje aby sa tieto indikátory posunuli až do roku 2023,“ priblížila Želmíra Kolimárová z Oddelenia stavebného poriadku, investícií a stratégie.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross