No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Martina Krahulcová zvíťazila na regionálnych cyklistických pretekoch

9. mája 2024 |  | 
Zdroj: Archív Martina Krahulcová

DOBRÁ NIVA – Rodáčka z Hrachova Martina Krahulcová štartovala počas uplynulej nedele (5. mája) na cyklistických pretekoch Gavurky Ride, odkiaľ si priniesla najcennejší kov.

Krahulcová preteká prevažne na horskom bicykli, a tak preteky v obci Dobrá Niva pri Zvolene považovala za akúsi prípravu na blížiace sa majstrovstvá Slovenska a aj Európy v MTB maratóne.

Článok pokračuje pod reklamou


"Preteky ma oslovili nabitou štartovou listinou a hlavne svojou trasou s náročným stúpaním až 1800 výškových metrov a celkovou dĺžkou trate 104 kilometrov. Štartovalo sa na námestí v Dobrej Nive a po odpískaní sa išlo hneď 'na plný plyn', pretože už na druhom kilometri od ostrého štartu bola vypísaná prvá horská prémia a keďže som sa chcela čo najdlhšie udržať vpredu s najlepšími pretekármi, tak som musela ísť. Do každého stúpania som išla naplno, no asi na 55.-tom kilometri som v krátkom strmom kopci stratila prvú skupinu a pokračovala ďalej v druhej skupine až po posledné stúpanie z obce Sása do Dobrej Nivy, kde sme sa roztrhali a do ciela som prišla sama, ale ako prvá žena v celkovom poradí. Preteky boli náročné, o čom svedčí aj priemerná rýchlosť 35 kilometrov za hodinu," uviedla pre portál Rimava.sk Krahulcová, ktorá sa môže opäť pochváliť výborným výsledkom. Gratulujeme!

Zdroj: Archív Martina Krahulcová

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross