No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Téma psieho útulku znova ožíva

zupny-uradZáver utorkového rokovania patril aj útulku pre psy. Túto tému začal poslanec Július Sojka. Ako spomenul, s veľkým potešením môže konštatovať, že je tu iniciatíva skupiny občanov, ktorí chcú vybudovať útulok. „Majú chuť a vôľu vybudovať, napriek všetkým prekážkam, ktoré doteraz sprevádzali túto iniciatívu, dôstojný stánok pre opustené, vyhodené a týrané psy,“ povedal Sojka, podľa ktorého veľa ľudí ohrdne nos pri zmienke investície do „nejakých“ psov.

Ako ďalej poznamenal neexistuje rozdiel medzi týraním ľudí a zvierat. „Je len jedno násilie a musíme ho odsúdiť. A práve útulok je jedným z chodov k tomuto cieľu,“ doplnil poslanec. Podľa jeho slov iniciatíva skupiny občanov mesta prejavila snahu chopiť sa tohto projektu pri poskytnutí tých podmienok, ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo na predošlom zasadnutí. „Ide o poskytnutie podmienok, ku ktorým sa mesto zaviazalo, a to pozemok, vybudovanie infraštruktúry a schválenie čiastky z poplatkov za psy. Nič viac,“ priblížil a dodal, že iniciatíva skupiny občanov potrebuje len to, čo mesto je povinné na základe uznesenia splniť. Podľa poslanca prišla iniciatíva s konkrétnymi alternatívami možnej lokalizácie útulku a s predbežnými predstavami o využití pozemku o rozlohe približne 2 až 3 hektárov. Ako podotkol, okrem kotercov a k tomu potrebnej infraštruktúry chcú vybudovať napríklad aj psí hotel. „Chcem len to, za čo sa mesto zaviazalo. Tento projekt iste má svoju hodnotu,“ dodal.

Na margo toho reagoval primátor Jozef Šimko. „Mám taký pocit, že tento návrh sa prejedná aj na najbližšom rokovaní ZMOGaMu. Ja som totižto navrhoval to, pretože tento problém útulku sa netýka len Rimavskej Soboty, ale aj Tisovca, Hnúšte a okolitých obcí v rámci okresu, aby sme spoločnými finančnými prostriedkami pristúpili k vybudovaniu útulku,“ povedal primátor a dodal, že zatiaľ odpoveď nedostal a na budúcom rokovaní združenia sa na to opýta aj ostatných starostov a primátorov v rámci Rimavskosobotského okresu. Ako však podotkol, v tejto veci viedol dialógy aj s inými primátormi miest v rámci Slovenska. „Každý sa chytal za hlavu,“ poznamenal. Ako zároveň spomenul, jeden psík, ktorého uložia do útulku vo Fiľakove či v Lučenci, stojí mesto 32 eur.

Sojka ako aj Šimko sa vyjadrili aj k lokalite útulku. Podľa poslanca Sojku sú viaceré alternatívy, kde útulok postaviť. Ako však zdôraznil, pôvodná alternatíva, kde chceli iniciátori útulok už raz postaviť, je však pre mesto najvýhodnejšia, pretože nemusí vynakladať ďalšie peniaze na infraštruktúru. „Bolo by to najideálnejšie,“ povedal. Podľa primátora by bolo najlepšie miesto pre útulok na Včelinci pri garážach. „Budeme tam teraz asfaltovať,“ uzavrel Šimko.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Hádka kvôli útulku pre psov! Poslanci išli overiť, či je pozemok (ne)vyčistený

R. SOBOTA: Útulok pre psov nebude. Aktivisti stratili s mestom trpezlivosť

R. SOBOTA: Opusteným psom pomôžu aj valentínskou zbierkou na námestí
Výstavbe útulku pre psov by už nemalo nič brániť, poslanci schválili úpravu zmluvy
Útulok pre psov poslanci podporili, schválili prenájom pozemkov za mestom
Útulok pre psov ide pred poslancov, rozhodnú o prenájme pozemkov
Útulok pre psov do zimy nebude, aktivisti zatiaľ nezískali pozemok
Útulok pre psov chcú postaviť čo najskôr, čakajú na prenájom pozemkov

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross