No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na post riaditeľa MsKS sa prihlásilo o polovicu menej uchádzačov

30. októbra 2015 |  | |

radnica-rimavska-sobota Na post šéfa Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote sa prihlásilo o polovicu menej uchádzačov ako v predošlom neúspešnom kole. Ako Rimava.sk informoval viceprimátor Ladislav Rigó, ktorý bol predseda výberovej komisie, po vypísaní druhého kola prišli v termíne na úrad štyri prihlášky. „Všetci kandidáti splnili podmienky,“ povedal Rigó a dodal, že niektorí k včerajšiemu ústnemu pohovoru ešte dopĺňali svoju koncepciu. Podľa jeho slov komisia stanovila poradie kandidátov, ktoré bude predložené primátorovi a ten sa rozhodne akým spôsobom a koľkých kandidátov predloží na schválenie do mestského zastupiteľstva. To by sa malo konať koncom novembra. Poradie kandidátov pod číslami, ktoré si vytiahli záujemcovia, je podľa Rigóa zverejnené na úradnej tabuli mesta. Podľa našich informácií sa do výberového konania z predošlého kola prihlásili traja kandidáti, Milana Jutková, ktorá je v súčasnosti poverená vedením MsKS, István Mázik a Roman Slanina, novým menom medzi kandidátmi je Juraj Matyinkó.
Viceprimátora neprekvapil menší záujem o post riaditeľa MsKS. Ako spomenul, do ďalších výberových konaní na vedúci post odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry ako aj organizačnému odboru dostali iba po jednej prihláške.
Poslanci hlasovali za nového šéfa Domu kultúry tajne, k potrebnej zhode však v lete nedošlo. Po dvoch kolách počas dopoludnia v tajnej voľbe nezískal potrebný počet hlasov ani jeden z ôsmich uchádzačov.

Poslanci ešte na májovom rokovaní poďakovali riaditeľovi MsKS Ľubomírovi Šárikovi za prácu, ktorú vykonal pre kultúru v meste a zobrali na vedomie jeho návrh na odvolanie z funkcie, nakoľko odchádza do starobného dôchodku.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Personálne zmeny na úrade, dvom odborom a MsKS šéfujú poverení vedúci
R. SOBOTA: Na štyri posty vedúcich dostala radnica sedem prihlášok

Poslanci hlasovali za šéfa Domu kultúry tajne, k potrebnej zhode nedošlo
Riaditeľom MsKS chce byť osem uchádzačov, odprezentujú sa pred poslancami
MsÚ: Vedúcich odborov primátor nanovo prijme, ak prejdú výberovým konaním
Šéfom Mestskej bytovej správy chce byť do tretice len jeden uchádzač, podľa všetkého súčasný riaditeľ
R. SOBOTA: Šéfom Mestskej bytovej správy chce byť Zoltán Koós aj Ladislav Juhász
O novom šéfovi mestskej bytovej správy poslanci opäť nerozhodli


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross