No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Rimavskosobotskí poslanci odmietli hnedý park a nového investora

Mesto Rimavská Sobota nepodá projekt na revitalizáciu hnedého parku. Rozhodli o tom poslanci na dnešnom mestskom zastupiteľstve. Väčšine sa nepáčil plán nového investora, ktorý by v meste mohol zamestnať 450 ľudí.

Samospráva pôvodne chcela podať projekt na Ministerstvo hospodárstva (MH) SR na revitalizáciu hnedého parku v areáli bývalých ZŤS. Mesto by po úspešnom schválení projektu získalo 10.519.611 eur (316.913.803 Sk). Následne by areál ZŤS odkúpilo od súčasného majiteľa Ardbeg Consulting, a. s., za cenu 6.473.611 eur (195.024.007 Sk). Mesto by revitalizáciu hnedého parku spolufinancovalo sumou 525.980 eur (15.845.690 Sk). V tomto areáli chcel začať pôsobiť nový investor. Ten by vyrábal diely na montované domy. Vo výrobe by sa pritom mohlo zamestnať okolo 450 ľudí. Poslanci však návrh na podanie projektu na rekonštrukciu areálu ZŤS na priemyselný park Gemer (PPG) nepodporili. Väčšina z nich sa zdržala hlasovania.

Nový investor SioTech Global, s.r.o., zastúpený Ladislavom Sedmákom, bol s výsledkom rozhodnutia poslancov sklamaný. "Čakal som, že v Rimavskej Sobote je priorita zamestnať ľudí. My už vyrábame montované domy v Lučenci. Zrejme tam aj ostaneme a rozšírime výrobu. Neviem si vysvetliť, ako poslanci rozmýšľajú," vyjadril sa Sedmák.

Poslanci sa obávali nezrealizovania plánov investora a nezamestnania dostatočného počtu ľudí. Následne by mesto muselo získané finančné prostriedky vrátiť. "Suma na odkúpenie areálu je prehnaná. Ostalo by veľmi málo na rekonštrukciu," povedal mestský poslanec Pavel Brndiar, ktorý hlasoval proti podaniu projektu. Primátor Rimavskej Soboty Štefan Cifruš rozhodnutie poslancov akceptoval. "Asi to nebolo dostatočne presvedčivé. Mne išlo o podanie alebo nepodanie výzvy. No myslím si, že keď hnedý park zvládlo mesto Tornaľa, boli by sme aj my," skonštatoval Cifruš.

[flashvideo filename=http://www.rimava.sk/video/msz_zts_oktober_nepreslo.flv /]

.

Podľa poslankyne Anety Vargicovej, ktorá hlasovala za podanie projektu, mestskí poslanci nerobia pre obyvateľov Rimavskej Soboty takmer nič. "Mne je ľúto, že tu sedím s ľuďmi, ktorí nepozerajú dopredu. Keby nebol tento investor, určite by sa našiel do piatich rokov iný. Vytvorili by sa nové pracovné miesta. Pomohlo by sa ľuďom." Podľa nej by si mal každý spytovať svoje svedomie. Keby mohla novému investorovi pomôcť, urobila by to. "V areáli ZŤS by sa neskôr mohlo zamestnať až okolo 1500 ľudí. No prišli sme o tieto pracovné miesta," dodala Vargicová.

.

Zdroj: Rimavská Sobota 27. októbra (TASR), Rimava.sk

Súvisiace články
O bývalú ZŤS má záujem ďalší investor, ktorý sa odprezentuje až na zastupiteľstve
Ministerstvo výzvu nevyhlásilo, o ZŤS sa zatiaľ definitívne nerozhodne
Mesto získalo čas, o revitalizácii ZŤS sa bude rozhodovať v júni
Poslanci súhlasili,aby sa mesto uchádzalo o areál ZŤS,vlani to odmietli
Ústupky majiteľa ZŤS voči mestu zrejme výhodnejšiu cenu za areál nezahŕňajú
Poslanci MsZ projekt ZŤS zrejme podporia, vo výhľade je vraj domáci investor
Cifruša nahneval list prednostky Uhrinovej adresovaný poslancom MsZ
Cifruš o ZŤS: Projekt nesmie byť pre samosprávu nevýhodný
Mesto plánuje v bývalej ZŤS vybudovať priemyselný park
Rokovanie o budúcnosti priemyselného parku Gemer v bývalej ZŤS preložené
Projekt priemyselného parku Gemer nepodporený
Malá priemyselná zóna, kanalizácia a asfalt v Tomašovej, bazény - tri hlavné Cifrušove priority na rok 2009
VIDEO: Na druhom stretnutí podnikateľov aj o „znovuoživení“ ZŤS


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross