No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená

21. júla 2009 |  | |

Verejná súťaž na obstarávateľa rekonštrukcie ZŠ P. K. Hostinského na Družstevnej ulici z eurofondov bude zrejme opäť zrušená. Návrh tentokrát vyšiel zo strany samosprávy, ktorá je zriaďovateľom školy. Lehota na predkladanie ponúk v poradí už druhého výberového konania skončila 17. júla. „K otváraniu obálok nedošlo. Súťaž bude zrušená,“ povedal pre Rimava.sk prednosta mestského úradu Ladislav Kovács, podľa ktorého išiel návrh na zrušenie súťaže na úrad verejného obstarávania. „Keď to oficiálne zverejnia, vtedy to platí,“ dodal. Dôvod nekonkretizoval, poznamenal však, že návrh vyšiel zo strany zodpovednej osoby mestského úradu. „Teraz sa čaká na primátora, ktorý je momentálne na dovolenke,“ doplnil prednosta.

Vedúca oddelenia strategického rozvoja MsÚ Eva Muráriková sa pre Rimava.sk odmietla vyjadriť. Skôr, než sme stihli položiť akúkoľvek otázku, zložila telefón. „Pre váš portál sa vyjadrovať nebudem,“ uviedla, hoci predtým s tým problém nemala. Podľa prednostu by však informácie poskytnúť nemohla, pretože je viazaná mlčanlivosťou do doby uzavretia výberového konania.

Predsedkyňa Rady rodičov základnej školy Andrea Korytiaková sa pre Rimava.sk vyjadrila, že informácie o zrušení súťaže nemá. "Toto počujem prvýkrát. Mestský úrad Radu rodičov o ničom neinformoval, zatiaľ nám dokonca ani neodpovedali na  žiadosť o vyjadrenie a vyvodenie dôsledkov prvej zrušenej súťaže," uviedla Korytiaková.

Prvá verejná súťaž, ktorú mesto uzavrelo koncom marca, musela byť zrušená z dôvodu bezdôvodného skrátenia lehoty na predkladanie ponúk. Samospráve to bolo oznámené listom z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR (MVRR) o sedem týždňov na to.

Škola ešte v novembri získala z eurofondov viac ako 1,26 eur (38 miliónov korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Mesto tento projekt bude kofinancovať čiastkou 5 percent. Kvôli problémom s obstarávaniami sa však rekonštrukcia školy neustále odďaľuje.


Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross