No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štrajk v Yura Eltec Corporation bol ukončený, zamestnanci začali vynášať káble ručne

22. júna 2010 |  | 

Okupačný štrajk v spoločnosti Yura Eltec Corporation v Rimavskej Sobote, ktorá vyrába káblové zväzky do automobilov, bol po siedmich hodinách ukončený. Pre Rimava.sk to potvrdil predseda odborového zväzu KOVO Emila Machyna.

"Zamestnávateľovi sa podarilo zlomiť ľudí. Tí zobrali káble do rúk a začali ich nosiť do áut a nakladať. Ľudí blokovať nemôžeme, okupačný štrajk tak stráca zmysel, lebo ak výroba ide vonku,  štrajk môže trvať aj dva týždne a nič sa nestane," povedal pre Rimava.sk Machyna. Podľa jeho slov sa ľudia podriadili zo strachu. "Boja sa, aby nestratili robotu a radšej ustúpili. Rešpektujeme vôľu ľudí, nemôžeme nič iné urobiť, len riešiť to právnou cestou," konštatoval predseda odborového zväzu KOVO a dodal, že zväz podal oznámenie na súd za porušenie slobody ľudských práv.

Okupačný štrajk sa začal dnes o desiatej hodine dopoludnia, keď sa pred areálom kórejskej spoločnosti stretlo približne tridsať odborárov. Dôvodom ich štrajkovej akcie malo byť údajné porušovanie pracovnoprávnych predpisov vo firme a neakceptovanie novovzniknutej odborovej organizácie ako aj zastrašovanie zamestnancov odchodom zo Slovenska. Štrajkujúci dnes pred fabrikou blokujú prístup nákladnej dopravy k hlavnému vchodu. Vyslúžili si však nesúhlasné pokriky niekoľkých zamestnancov, ktorí ich žiadali, aby odišli, lebo nechcú prísť o svoju prácu.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross