No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Okresný úrad bude opäť platiť znížený nájom v historickej budove

25. februára 2014 |  | | | |

poslanci-rimavska-sobotaOkresný úrad, ktorý má prenajaté kancelárie v mestskej budove bývalého župného domu v Rimavskej Sobote, bude opätovne platiť znížený nájom. Na sume približne 600 eur mesačne sa zhodla väčšina poslancov mestského zastupiteľstva na dnešnom rokovaní, keď odsúhlasili 30 percentné zníženie zmluvného nájomného. Sumu bude platiť od 1. apríla do konca roka 2014. Prevádzkové náklady budú hradiť v plnej výške. Za návrh hlasovalo 10 poslancov, proti boli štyria. Na zníženej sume sa zhodli poslanci aj vlani, jej výška však platila iba do decembra minulého roka.

Poslanec Ivan Hazucha, ktorý hlasoval za zníženie nájmu, v diskusii uviedol, že ich snahou bolo udržať v budove aspoň okresný úrad, pretože hrozí, že môže odísť aj ten (naposledy sa z nej odsťahovali tri odbory okresného úradu, pozn. red.). Zo strany niektorých poslancov, ako aj primátora Jozefa Šimka odznelo, že štát požaduje od chudobného mesta ešte nižšie nájomné, čo je smiešne. Podľa Hazuchu ale priestory a kancelárie v budove nie sú také reprezentatívne a ani samotná budova nie je v dobrom stave. Ako podotkol, mali by štátu vyjsť v ústrety a nájom znížiť aby v budove úrad ostal pretože inštitúcia je tlačená k tomu, aby buď išla do vlastných priestorov alebo mali minimálne nájomné. Proti návrhu bol poslanec Peter Bartakovič. Ako dodal, nesúhlasí ani s tým, aby mesto previedlo budovu štátu, pretože aj tak do nej podľa neho nebude investovať.

Historická budova je v súčasnosti využívaná menej ako na polovicu a je v havarijnom stave. Samospráva preto hľadá alternatívy ako ju zachrániť, jednou z možností je získanie financií z eurofondov alebo vrátenie budovy štátu. Ako pripomenul primátor mesta Jozef Šimko, s takýmto niečím by súhlasil len vtedy, ak by sa štát zaviazal, že budovu zrekonštruuje. Zároveň spomenul, že v súčasnosti je šanca, aby mesto podalo projekt a žiadalo financie z eurofondov.

 

byvaly-zupny-dom-rimavska-sobota1

Oprava: V prvej vete bol nesprávne uvedený názov úradu. Obvodný úrad nahradil okresný úrad.  

Zdroj: Rimava.sk


Súvisiace články
R. SOBOTA: Chcú, aby s opravou chátrajúceho župného domu pomohol štát
R. SOBOTA: Pri župnom dome preventívne uzavreli chodník, z budovy opadáva omietka
Peniaze na ďalšiu opravu bývalého župného úradu ministerstvo neposkytlo
Za prenájom priestorov zaplatí obvodný úrad o tridsať percent menej
Z bývalého župného domu sa odsťahoval aj obvodný úrad životného prostredia
Z budovy bývalého župného domu sa odsťahoval úrad dopravy
Chlapci chceli kradnúť na obvodnom úrade, pred políciou sa skryli na povale
Na obvodnom úrade sa zlúčili odbory, o prácu prišlo osem ľudí
Sťahovanie metského úradu do bývalého župného domu je podľa prednostu nereálne
Z budovy bývalého župného domu opadáva omietka a tehly


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross