No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma

29. júla 2009 |  | 

Úrad pre verejné obstarávanie dnes na svojej oficiálnej internetovej stránke zverejnil oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania na rekonštrukciu Základnej školy P.K. Hostinského v Rimavskej Sobote. Ide o v poradí tretie verejné obstarávanie, nakoľko predchádzajúce dve boli zrušené.

Verejnú súťaž tentokrát nevykoná rimavskosobotská samospráva, ktorá je zriaďovateľom školy, ale externá firma. Pre Rimava.sk to potvrdil prednosta mestského úradu (MsÚ) Ladislav Kovács, konkrétnu spoločnosť však uviesť nevedel, odkázal nás na vedúcu oddelenia strategického rozvoja MsÚ, Evu Murárikovú.

Tá pre Rimava.sk potvrdila, že verejné obstarávanie vykoná banskobystrická spoločnosť DJ Stav, s ktorou mesto uzavrelo mandátnu zmluvu. „Samospráva sa rozhodla pre takýto postup, že výberové konanie budeme riešiť externe,“ uviedla Muráriková.

Konateľ spoločnosti DJ Stav, ktorá sa podľa výpisu z obchodného registra zaoberá okrem iného aj verejnými obstarávaniami, Ján Drugda, pre Rimava.sk uzavretie zmluvy nevyvrátil ale zatiaľ ani nepotvrdil.

Primátor mesta Štefan Cifruš pre Rimava.sk povedal, že k tejto téme sa vyjadrovať nebude.

Podľa informácií na oficiálnej internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie vyprší lehota na predkladanie ponúk v polovici septembra. Kontaktným miestom je Arbitrážny dom a.s. v Banskej Bystrici. „My poskytujeme len súťažné podklady a potrebné informácie súvisiace s verejným obstarávaním,“ vyjadrila sa pre Rimava.sk Katarína Šebová, uvedená ako kontaktná osoba.

Prvá verejná súťaž, ktorú mesto uzavrelo koncom marca, musela byť pre procesnú chybu zrušená. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR totiž neakceptovalo dokumentáciu k verejnému obstarávaniu kvôli „bezdôvodnému skráteniu lehoty na predkladanie ponúk“.

Výsledok opakovanej verejnej súťaže mal byť známy v polovici júla. Podľa slov prednostu MsÚ k otváraniu obálok ani nedošlo, súťaž bola opäť zrušená. Dôvod nekonkretizoval, uviedol však, že návrh vyšiel zo strany mestského úradu.

Svoju nespokojnosť so zrušením výberových konaní vyjadrila medzičasom aj Rada rodičovského združenia pri ZŠ P.K. Hostinského, ktorá mestskému úradu adresovala otvorený list.

Základná škola P.K. Hostinského, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota, v novembri minulého roka získala z eurofondov viac ako 1,26 eur (38 miliónov korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Mesto tento projekt bude kofinancovať čiastkou 5 percent.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross