No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je

Spor týkajúci sa dopravnej situácie na druhom najväčšom rimavskosobotskom sídlisku, Sídlisku Rimava, trvá už niekoľko rokov, prerástol do takzvanej kolíkovej vojny. Rimava.sk prináša stanovisko člena výboru mestskej časti (MČ) Ondreja Köböla, ktorý je poverený agendou k tejto problematike. Uverejňujeme ho v plnom, nezmenenom znení, bez redakčných úprav.

Môžem sa vyjadriť aj ako občan ale aj ako člen výboru MČ, nakoľko touto agendou (kolíková vojna) ma poverila p. predsedníčka výboru. Niektoré veci treba uviesť na pravú mieru. To najdôležitejšie je to, že výbor MČ nikdy nedal súhlas na umiestnenie betónovej zábrany na miesto kde sa nachádza teraz. Keď koncom augusta minulého roku TS uložili ten betón, pohoršení občania rozbehli petíciu na Malohontskej v bytovom dome (BD) A 1,3,5,7 celkom 291 platných podpisov. Na výzvu iniciátora petície p. Ing. Skočovského sa petície po niekoľkých dňoch našli na MÚ a dostali sa do rúk hlavného kontrolóra na preskúmanie. Petície spĺňali všetky náležitosti a betónová zátarasa mala byť odstránená do 10. 12. 2012. Keďže už na jeseň minulého roka sa problémy preniesli aj do inej časti sídliska s výjazdom na Ul. Jánošíkovu a to hustotou už aj tak zaťaženej premávkou automobilov. Sťažností pribúdalo a predsedovia samospráv jednotlivých BD na Sídlisku Rimava posielali sťažnosti p. primátorovi./B2, C1, C2,C3,C4/. Ja ako člen výboru MČ som v kontakte s občanmi a ich zástupcami, lebo my (ako výbor MČ) musíme poznať problémy a záujmy väčšiny obyvateľov. Ja som si vyžiadal kópie tých sťažností a tieto požiadavky obyvateľov sú všetky zamerané na odstránenie betónovej zátarasy, aby sa premávka rozdelila na oba výjazdy (Jánošíkovu a Hostinského). Nebol som na zasadnutí poslancov MZ 16.1.2013 lebo dopravná situácia (kolíková vojna) nebola v programe. Nie je dôležité ako hlasovali poslanci, lebo nie som si istý či boli objektívne oboznámení o tom, čo obyvatelia žiadajú. To, že poslanci súhlasili, aby pán primátor začal rokovať s VÚC o predloženom návrhu riešenia dopravnej situácie je v poriadku. Iná vec je, že 291 podpisov petície a 5 sťažností spomínaných BD na Sídlisku Rimava nežiada sústredenie premávky popred škôlku zo všetkých smerov a výjazdom na dvojprúdovku, ako je to v návrhu mesta. Nebolo by to správne ani lacné. Vo výbore MČ sme nezaznamenali ani jednu takúto požiadavku od občanov. V tej petícii občania (291) dokonca žiadali vybudovanie chodníka pre obyvateľov BD na Hostinského, ktorí by si to aj zaslúžili kvôli bezpečnosti jeho obyvateľov. Pred časom tam umiestnilo mesto aj retardéry, ale o 2 dni to obyvatelia BD na Hostinského odmietli, tak boli odstránené.

Čo sa týka petície obyvateľov BD ešte v roku 2012 na Sídlisku Rimava B1, tak tam obyvatelia B1-tky žiadali, aby nebola vybudovaná cesta od miesta kde je teraz ten betón cez trávnik až po parkovisko za B1 s výjazdom na Ul. Hostinského. Bola to tiež jedna z lacnejších alternatív na požiadavku obyvateľov BD na Hostinského. Treba povedať, že tento návrh pána primátora bol podporený BD na ul. Malohontskej A1,3,5,7. Pán primátor vtedy rešpektoval petíciu (obyvateľov B1), čo bolo z jeho strany správne. Chcem povedať, že ideálne riešenie dopr. situácie na tomto sídlisku nie je. Preto treba v záujme väčšiny obyvateľov odstrániť tú zátarasu, hľadať alternatívy a riešiť problémy cez výbor MČ.

Ondrej Köböl,
člen výboru mestskej časti Sídlisko Rimava - Malohontská

 

Súvisiace články
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross