No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dlh spoločnosti Lesostav poslanci stiahli z programu, s podnikateľom má samospráva rokovať

3. novembra 2011 |  | 

O žiadosti na zníženie ceny oceľového šrotu a hliníka, ktorú pred poslancov predložila spoločnosť Lesostav Gemer, poslanci včera definitívne nerozhodli. Firma demontovala oceľové haly v bývalých kasárňach a mestu za odpad dva roky dlhuje vyše 15 tisíc eur. Konateľ Zoltán Czene chcel cenu za šrot a hliník znížiť približne na tretinu, zároveň prišiel s návrhom, že by sa s mestom mohol "vyrovnať" formou rôznych stavebných prác. Mestské zastupiteľstvo tak stiahlo tento bod z rokovania, s podnikateľom sa má samospráva dohodnúť.

Firma Lesostav Gemer v roku 2008 realizovala asanáciu hál v areáli bývalých kasární. Cena, ktorú mala mestu firma zaplatiť, bola stanovená na 0,41 eur/kg za oceľový šrot, za odpad hliníka 1,60 eur/kg. Prvú faktúru vo výške viac ako 38 tisíc eur spoločnosť uhradila v dvoch splátkach, druhá faktúra na viac ako 15 tisíc euro z roku 2009 nebola zaplatená dodnes. Mestský úrad preto na jeseň tohto roku oslovil podnikateľa, ten žiadal vypracovať dodatok k zmluve a znížiť ceny asi o dve tretiny z pôvodných.  Samospráva by tak dostala takmer o 10 tisíc eur menej.

Podnikateľ argumentuje tým, že bývalý primátor Štefan Cifruš mu zníženie ceny za oceľový šrot a hliník schválil, žiadny dodatok k zmluve ale neexistuje.

Mestská rada neodporučila schváliť zníženie ceny oceľového šrotu a hliníka pre spoločnosť Lesostav Gemer a žiadala, aby dlžná suma bola vyplatená podľa vystavenej faktúry spolu s úrokmi z omeškania. Tie sa už vyšplhali takmer na tritisíc eur.

Zoltán Czene včera vystúpil aj pred poslancami. Ako uviedol, ak by mal zaplatiť celú sumu, ktorú dlhuje, budú v jeho firme ohrozené pracovné miesta. Zároveň naznačil, že mestu dokáže pomôcť pri rôznych stavebných prácach, napríklad pri budovaní parkovacích miest.

Zníženie cien sa poslancom nepozdávalo, do úvahy však prišlo odpustenie úrokov z omeškania. Primátor Jozef Šimko konateľovi pripomenul, že zmluva s jeho firmou bola uzavretá práve na základe cien, ktoré mal mestu zaplatiť. Vzápätí sa však opýtal, či firma vlastní UDS-ku, mohla by tak byť nápomocná pri budovaní bazénu na Kurinci. "Nemáme hlavného kontrolóra, nemá ma kto kontrolovať," povedal so smiechom Šimko. Už vážne však dodal, že materiál by podľa neho mali poslanci stiahnuť z rokovania, s podnikateľom sa podľa neho samospráva dohodne. Na procedurálny návrh viceprimátora Ladislava Rigóa napokon poslanci ďalej o žiadosti súkromnej firmy nerokovali.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross