No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZBOJSKÁ: Cesta horským priechodom je zatiaľ prejazdná

31. decembra 2013 |  | | |

horsky priechod ZbojskaCesta I. triedy cez horský priechod Zbojská v okresoch Rimavská Sobota a Brezno, ktorá je od leta v rekonštrukcii, je prejazdná, obmedzenie naďalej platí iba pre vozidlá nad 3,5 tony. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil primátor Tisovca Peter Mináč a spomenul, že prechod bol na zimu zabezpečený.

Rekonštrukciu a rozširovanie cesty v posledných týždňoch komplikuje zosuv pôdy a kameňov, kvôli ktorému boli práce od októbra obmedzené. V decembri spadli ďalšie skaly, jedna z nich skončila pod autom, ktoré tadiaľ prechádzalo. Slovenská správa ciest (SSC) preto ešte pred sviatkami požiadala o úplné uzavretie cesty. Pôvodne so samosprávami rokovali o čiastočnom uzavretí. Podľa hovorkyne SSC Zuzany Hromcovej budú práce pokračovať podľa toho, kedy dôjde k uzavretiu cesty. Nestabilné bralo by následne mali odstrániť pomocou odstrelov. „Cesta je prejazdná a bezproblémová,“ povedal však dnes primátor Tisovca a dodal, že o uzávere ešte budú rokovať. „Máme rozdielne názory ale určite sa dohodneme,“ dodal Mináč.

zbojska-horsky-priechodPočas prác na rozširovaní cesty I. triedy, ktoré patria medzi najnáročnejšie na Slovensku, sa v októbri zosunulo približne 150 kubíkov zeminy a kameňov. Na stavbe podľa hovorkyne SSC potom vykonávali iba nevyhnutné práce, samotná stavba bola však stopnutá.

Rekonštrukcia cesty by podľa zmluvnej ceny mala stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste uskutoční združenie spoločností Doprastav, a.s. Bratislava a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Investorom je Slovenská správa ciest, práce majú byť spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava.

Zdroj: Rimava.sk

 


Súvisiace články
ZBOJSKÁ: Pre padajúce kamene požiadali o úplné uzavretie cesty, bez výnimiek
ZBOJSKÁ: Rekonštrukciu horského priechodu chcú obnoviť v januári
ZBOJSKÁ: O úplnom uzatvorení cesty stále rokujú, Tisovec trvá na rekonštrukcii obchádzky
ZBOJSKÁ: Po zosuve pôdy chcú vylúčiť dopravu nad 3,5 tony, robia len nevyhnutné práce
FOTO: Počas rozširovania cesty na Zbojskej pribudú v úseku dva mosty
FOTO: Začali rekonštruovať cestu Tisovec – Zbojská, najzložitejšiu akciu v okrese
Obnova cesty sedlo Zbojská – Tisovec má stáť 16,6 mil. eur
Cez horský priechod Zbojská majú kamióny prejazd zakázaný
Úprava cesty za Tisovcom má byť najzložitejšou akciou v okrese
Od Rimavskej Soboty do Brezna už po ceste I. triedy


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross