No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Pred poslancov ide druhá zmena rozpočtu, aj kvôli smetiarskej technike

smetiarske-autoPred poslancov rimavskosobotského mestského zastupiteľstva smeruje v marci návrh na druhú zmenu tohtoročného rozpočtu. Rozhodnúť by o ňom mali na najbližšom stretnutí, ktoré sa uskutoční v utorok, 24. marca. Ako sa uvádza v materiáloch pripravených na rokovanie, približne 90 tis. eur má byť z rezervného fondu použitých na nákup techniky potrebnej pri zvoze komunálneho odpadu či vyčistenie priestorov pri čističke odpadových vôd. "Schválené finančné prostriedky z rezervného fondu v roku 2014 neboli čerpané a poskytnuté pre Technické služby mesta, preto je potrebné ich v rámci zmeny rozpočtu opätovne zaradiť do rozpočtu mesta na rok 2015," uvádza v správe Karina Kochanová z ekonomického odboru na mestskom úrade.

Zmena rozpočtu sa týka aj príspevku pre Hokejový klub mesta vo výške 3 750 eur ako doplatenie dotácie z roku 2014. Financie na príspevok hokejistom majú byť čiastočne presunuté z príspevku na vodu z výtokového stojana na Dúžavskej ceste.

zametac ulicPo odsúhlasení návrhu rozpočtu má mesto hospodáriť so sumou 12 852 450 eur a prebytkom takmer 600 eur. Rozpočet na rok 2015 schválil novozvolený mestský parlament na decembrovom rokovaní pred mesiacom, prvou zmenou sa zaoberali o mesiac neskôr, v januári.

Rimavskosobotská samospráva začala s vývozom tuhého komunálneho odpadu po tom, ako nepredĺžila zmluvu spoločnosti Brantner Gemer. Na zvážanie odpadu TSM používajú jazdené smetiarske autá, ktoré boli zakúpené v Nemecku za približne 20 tis. eur.

Prostredníctvom technických služieb v súčasnosti Rimavská Sobota zbiera odpad v meste aj vo Veľkom Blhu a tento rok aj v Ožďanoch. Zámer dokúpenia smetiarskeho auta avizoval primátor už koncom minulého roka, smeti podľa jeho slov plánujú postupne vyvážať aj v ďalších obciach, prevažne na juhu okresu.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

R. SOBOTA: Mesto začalo s vývozom smetí aj vo Veľkom Blhu
R. SOBOTA: Za vývoz smetí zaplatia občania o štyri eurá menej
R. SOBOTA: Primátor zatiaľ rozpočet nepodpísal
Nákup smetiarskych áut preverí prokurátor
R. SOBOTA: Kúpou smetiarskych áut primátor porušil záväzné nariadenie mesta
Mesto kúpi kontajnery, primátor pripustil, že pri nákupe smetiarskych áut porušil nejakú maličkosť
R. SOBOTA: Kontrola nákupu smetiarskych áut z Nemecka má byť ukončená do týždňa
Kontrolór začal preverovať kúpu smetiarskych áut z Nemecka
Mesto dnes doviezlo dve desaťročné smetiarske autá z Nemecka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross