No active "ca-sidebar-197687" sidebar

REDAKCIA: Takýto bol rok 2018

2. januára 2019 |  | |

Rok 2018 je za nami a k nemu patrí aj jeho zhodnotenie či pripomenutie si. Výnimkou nie je ani redakcia Rimava.sk, ktorá sa vám počas uplynulého roka snažila prinášať dianie nielen z nášho mesta, ale aj okresu Rimavská Sobota, susedných okresov či celého regiónu Gemer-Malohont. A aký bol? Pripomeňte si s nami zopár udalostí uplynulého roka.

Regiónu Gemer-Malohont sa, žiaľ, nevyhýbajú nešťastné udalosti. Tou najtragickejšou bola dopravná nehoda na železničnom priecestí pri Sabovej. K tragédií došlo v polovici apríla, kedy za hmlistého rána do auta značky Škoda Octavia narazil vlak. Na mieste zomreli dvaja ľudia a neskôr si nehoda vyžiadala aj tretiu obeť. V roku 2018 sa pod dopravné nehody v prevažne veľkej miere podpísal aj alkohol. Našťastie si to odniesli len plechy áut, ktoré skončili na strechách, v priekopách či „zapichnuté“ v sebe.

Rimavskú Sobotu počas roka „navštívili“ aj kukláči. A to už počas prvých dní roka 2018, kedy sa policajná jednotka zamerala na obchodovanie s ľuďmi. Ich ďalšia „návšteva“ súvisela rovnako s obchodom, no tento raz sa zamerali na drogy. Pri aprílovej razii v Tormáši zadržali aj policajta, ktorému súd vymeral trest odňatia slobody na šesť rokov. Na drogy sa muži zákona zamerali aj počas októbrovej razie pri Čiernej lúke. V okrese však začiatkom roka „úradovali“ aj falošní policajti, ktorí si z jedného rodinného domu v obci Teplý Vrch odniesli viac ako 54 tis. eur.

Rok 2018 ale nebol len o tých menej príjemných udalostiach. Redakcia Rimava.sk vám hneď od začiatku minulého roka prinášala aj pozitívnejšie správy. Tie boli hlavne o rodákoch z Rimavskej Soboty, ktorých úspechy prekročili nielen hranice mesta, okresu, regiónu, ale aj Slovenska. Jednou takou našou rodáčkou je aj novinárka Titanilla Bőd, ktorá začiatkom roka prinášala čerstvé správy priamo z olympiády v Kórei. V rozhovore pre Rimava.sk prezradila aj jeden zo svojich nesplnených snov. Sny si plní aj mladá študentka SOŠOS Zuzana Porubiaková, a to ako modelka. To, že svoje sny je možné si plniť aj po 50-ke nás a veríme, že aj Vás presvedčil maliar samouk Štefan Hangácsi.

S ďalším rodákom z Rimavskej Soboty sme navštívili aj „koniec sveta“. Aj keď to trocha znie negatívne, Radoslav spoločne s jeho manželkou Katkou nám ukázal, že krajinu, ktorá je nedotknutá človekom, stojí za to navštíviť. V istom zmysle koniec sveta prežila na vlastnej koži štvorica ďalších Rimavskosoboťanov. Tí sa začiatkom septembra zúčastnili a úspešne dokončili najťažší prekážkový beh na svete Spartan Ultra, ktoré meral viac ako 50 kilometrov, s prevýšením nie je menej ako 3 tisíc metrov nad morom. A aby toho nebolo málo, tak v tejto vzdialenosti a prevýšeniu boli zakomponované desiatky rôznych prekážok. Domáci športovci sa však dostali aj na rôzne prestížne športové podujatia vo svete. Jedných z nich bol aj chanbarista Tibor Figei či tréner taekwonda Jaroslav Dóbi. Úspechy však domáci športovci zaznamenali aj na štyroch kolesách, jedným z nich je ostrieľaný jazdec Ľudovít Pollák, ale aj mladý talent Maroš Sucháč.

S redakciou Rimava.sk ste sa však dostali aj do útrob vodnej nádrže Málinec a dozvedeli ste aj čo-to z histórie nášho mesta. Schválne, viete koľko mlynov bolo kedysi na území mesta?

Rimava.sk však počas roka prinášala aj správy z mestských zastupiteľstiev, komunálnych volieb a rovnako sa plnila aj naša rubrika Píšete nám, v ktorej sa venujeme vašim podnetom. V nej sme sa venovali čiernych skládkam, zničeným reklamným plochám či zamrznutým vodným plochám.

Rok 2018 bol bohatý na rôzne udalosti, ktoré sme sa vám snažili priniesť. Veríme, že nám svoju priazeň prejavíte aj v roku 2019.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross