No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nekonečný príbeh verejných obstarávaní pokračuje, už vypísali v poradí štvrté

Dnešným dňom je vypísané v poradí štvrté verejné obstarávanie na rekonštrukciu budov Základnej školy P.K.Hostinského v Rimavskej Sobote. Informuje o tom Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) na svojej oficiálnej internetovej stránke. Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca oddelenia strategického rozvoja MsÚ Eva Muráriková, vykoná ho opäť banskobystrická spoločnosť DJ Stav, s ktorou mesto uzavrelo mandátnu zmluvu. Ako poznamenala, nemajú informácie o dôvode zrušenia tretieho obstarávania. „Náklady na verejné obstarávanie sú súčasťou projektu,“  uviedla Muráriková.

Oficiálnym dôvodom zrušenia tretieho obstarávania bolo zmenenie okolností, za ktorých sa vyhlásilo verejné obstarávanie. Stanovisko konateľa spoločnosti DJ Stav Jána Drugdu sa nám získať nepodarilo.

Podľa informácií na oficiálnej internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie vyprší lehota na predkladanie ponúk 5. októbra. Ako kontaktné miesto figuruje Ružová dolina v Bratislave. Rekonštrukcia zahŕňa zateplenie, výmenu okien, zmenu typu strechy na sedlovú a obstaranie vnútorného vybavenia a IKT vybavenia.
Prvá verejná súťaž, ktorú mesto uzavrelo koncom marca, musela byť pre procesnú chybu zrušená. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR totiž neakceptovalo dokumentáciu k verejnému obstarávaniu kvôli „bezdôvodnému skráteniu lehoty na predkladanie ponúk“.
Výsledok opakovanej verejnej súťaže mal byť známy v polovici júla. Podľa slov prednostu MsÚ k otváraniu obálok ani nedošlo, súťaž bola opäť zrušená. Dôvod nekonkretizoval, uviedol však, že návrh vyšiel zo strany mestského úradu.
Základná škola P.K. Hostinského, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota, v novembri minulého roka získala z eurofondov viac ako 1,26 eur (38 miliónov korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Mesto tento projekt bude kofinancovať čiastkou 5 percent.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Verejná súťaž na rekonštrukciu ZŠ Hostinského zrušená. Po tretíkrát!
V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross