HKM: Rimavskosoboťanov prekvapilo posledné mužstvo tabuľky, no sériu víťazstiev neprerušili

25. októbra 2016 |  |

hkmV sobotu, 22. októbra, boli diváci na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote svedkami, že vôbec nezáleží na postavení mužstva v tabuľke, a že kľudne môže posledné mužstvo konkurovať mužstvám z čela tabuľky. Presvedčilo o tom mužstvo HC REBELLION Gelnica, ktorému sa zatiaľ veľmi nedarí, no v zápase nám bolo domácemu HKM Rimavská Sobota vyrovnaným súperom.
Tréner HKM Eduard Giblák zostavil na zápas početnú zostavu aj s novou posilou v kádri HKM Ľuborom Balkom. „Zápas sa rozbiehal pomaly a v úvode vládlo uvoľnenejšie tempo. Listinu strelcov otvorili domáci, keď Michal Šagát sám prekorčuľoval stredné pásmo a prekonal súperovho brankára,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota, podľa ktorého sa ďalší gól zrodil po desiatich minútach a opäť v sieti hostí. Ján Slovák našiel pred bránou voľného Denisa Moroza, ktorý s ľahkosťou zakončil. Minútu pred koncom prvej tretiny sa k puku dostali hostia a Huszárik bez problémov zakončil. Prvá tretina skončila za stavu 2:1.
V druhom dejstve sa strany obrátili a streleckú listinu otvárajú hostia už po 38. sekundách doráža odrazený puk do našej brány Huszárik. „Po troch minútach sme opäť navýšili vedenie, keď strelu z modrej od Patrika Pohanku tečoval nováčik v drese HKM Ľubor Balko. Následne sme sa dostali do početnej výhody, ktorú po minúte využil Patrik Pohanka dorážkou strely od Sergeia Skvortsova,“ priblížil Hanzel. V 33. minúte však aj súper využil presilovku, keď zavŕšil svoj hetrik Huszárik. Tréner domácich následne zareagoval výmenou brankárov, a tak Michala Marcinka vymenil Tomáš Sihelský, ktorý mal lepšiu formu, no nebol sto-percentný. „Už po štyroch minútach pôsobenia v bráne inkasoval, keď sa súper usadil v útočnom pásme. Najprv mal niekoľko ‘‘tutových‘‘ šancí, ktorým sme sa však ubránili, no nakoniec aj tak prekonal nášho brankára a vyrovnal na 4:4 zásluhou Laškodyho,“ opísal napínavý vývoj zápasu Hanzel.
Tretiu tretinu začínali hokejisti HKM v početnej nevýhode, ktorej sa však ubránili a nepustili súpera do vedenia. Naopak minútu po jej skončení naklonili vedenie na svoju stranu, keď sa Sergei Skvortsov sám predral cez dvoch obrancov a zakončil. V 51. minúte využil presilovku domáci Simon Iványi, čím navýšil vedenie na 6:4. V 54. minúte aj súper druhýkrát využíva presilovku zásluhou štvorgólového Huszárika, ktorý vymietol pavučinu v pravom rohu brány. Minútu pred koncom riadneho hracieho času si súper vyžiadal oddychový čas, aby pripravil taktiku na vyrovnanie stavu. Po vhadzovaní sa súper dostal do útočného pásma až po tridsiatich sekundách. „Okamžite odvolali brankára, no gólovú šancu si nedokázali vytvoriť, až tesne pred sirénou sa pokúšali dotlačiť puk do brány, čo sa im však už nepodarilo. Následne z toho vznikla menšia potýčka, ktorá však už nič neznamenala a hráči si mohli priateľsky podať ruky a potešiť sa s divákmi, ktorí sa im za kvalitne odvedenú prácu poďakovali potleskom,“ konštatoval.

Podľa Hanzela sa od úvodu hralo v pomalšom tempe, zápas však postupne gradoval a od druhej polovice zápasu mohli diváci vidieť pekný, rýchly hokej s množstvom príležitostí hlavne na strane domáceho mužstva. „Toto víťazstvo nás udržalo na druhej priečke v tabuľke za Breznom, od ktorého nás delia len dva body,“ dodal Hanzel.
Najbližšie sa muži HKM Rimavská Sobota predstavia na ľade súpera v sobotu 29. októbra s MHK Ružomberok. Na domácom ľade ich uvidíme už čoskoro, a to netradične počas sviatkov v utorok, 1. novembra o 17:00 hod., proti HK Sabinov.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HC REBELLION GELNICA 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Góly HKM: Michal Šagát (Matej Majerík, Ján Slovák), Denis Moroz (Ján Slovák, Michal Šagát), Ľubor Balko (Patrik Pohanka, Sergei Skvortsov), Patrik Pohanka (Sergei Skvortsov), Sergei Skvortsov (Denis Moroz, Patrik Pohanka), Simon Iványi (Jakub Škantár)

Strely: 44:30, Trestné minúty: 6:10, Pred viac ako 230 divákmi rozhodoval Peter Rojík, Martin Kurčík a Maroš Paulík.
Zostava HKM Rimavská Sobota: Michal Marcinek, Tomáš Sihelský – Ľubor Balko, Adam Baran, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Michal Kulíšek, Matej Majerík, Denis Moroz, Matej Nemec, Ladislav Nemec, Patrik Pohanka, Michal Šagát, Jakub Škantár, Sergei Skvortsov, Ján Slovák, Michal Slovák