R. SOBOTA: Miniflorbalová liga má na programe finálové zápasy

perex-florbalDo finále piateho ročníka Miniflorbalovej ligy v Rimavskej Sobote sa napokon prebojovali tímy, ktoré sa držali počas celej sezóny v jej čele. Rimava.sk o tom informoval tajomník klubu Slovan, Jozef Alušík. Prvým finalistom sa stalo družstvo Titans Rimavská Sobota, ktoré si v dvoch zápasoch poradilo so svojim semifinálovým súperom FBL Retex Lučenec 12:7 a 7:4. Hráči Retexu dokázali so suverénom roka 2015 držať krok len v prvých polčasoch semifinálových zápasov. Rozdielovými hráčmi série sa stali Janko Blahuta a Julo Kováč, ktorých góly dostali Titánov do finále. Tam bude ich súperom Flyers, ktorý však na postup cez dravých Mačos Lokos potreboval tri zápasy. Po úvodnom víťazstve 10:5 totiž v druhom semifinále Flyers podľahli 9:10 po predĺžení.

Tento najdramatickejší zápas celého semifinále Miniflorbalovej ligy priniesol zázračný obrat mladíkov Mačos Lokos, ktorí ešte necelú minútu pred koncom 30 minútového zápasu prehrávali o tri góly, no stihli vyrovnať a v predĺžení si vynútiť rozhodujúci zápas. Ten sa hral v posledný aprílový piatok a najmä vďaka trojici Milan Mrva - Michal Radnóti a brankárovi Matejovi Šándorovi priniesol presvedčivé víťazstvo favorita 9:3.

Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy a začne už tento piatok. Organizátor súťaže FBC Slovan Rimavská Sobota pripravil pri tejto príležitosti slávnostný finálový večer. Všetkých priaznivcov florbalu preto pozývame do telocvične ZŠ M. Tompu na Sídlisko Západ od 19:30 hod.. Najskôr budú vedúcim družstiev umiestnených od 5. miesta odovzdané diplomy za umiestnenie v 5. ročníku MFL. Slávnostne bude odovzdaný aj Pohár MFL pre víťaza prvého ročníka tejto súťaže, ktorým sa stalo družstvo Flyers. Následne na svoj prvý zápas o bronz nastúpia porazení semifinalisti FBL Retex Lučenec a Mačos Lokos.

Po skončení ich súboja bude na programe vyhlásenie Slovanistu roka 2016. V štyroch kategóriách takto klub pred zaplneným hľadiskom vzdá česť svojim najlepším mládežníkom v štyroch kategóriách: mladších a starších žiakov, dorastencov a dievčat. Po dekorovaní Slovanistov roka príde na rad očakávané prvé finále medzi Flyers a Titans Rimavská Sobota, ktoré nemá favorita.

20:00 5.finálový zápas MFL***

**hrá sa v prípade potreby rozhodujúceho finálového zápasu série hranej na 3 víťazstvá. Po rozhodujúcom zápase budú odovzdané medaile.

Zdroj: Rimava.sk, Jozef Alušík (tajomník klubu Slovan)