TENIS: Oliver Pivník potvrdzuje svoju formu od turnaja k turnaju

V auguste sa Oliver Pivník z Mestského tenisového klubu Rimavská Sobota zúčastnil troch celoslovenských turnajov v kategórií mladšieho žiactva v tenise. Opäť potvrdil dobrú formu vo vrcholiacej letnej sézone. O jeho výsledkoch Rimava.sk informoval jeho otec a zároveň kapitán družstva Ivan Pivník.

Prvý turnaj v Topoľčanoch sa uskutočnil začiatkom júla. Oliver sa prebojoval až do finále získal konečné druhé miesto. Turnaja sa zúčastnilo 32 pretekárov. Vo štvorhre získali spolu s Bencem Tóthom z Betliara finále a konečné druhé miesto. V druhom turnaji v Bratislave, ktorému patrila polovica augusta, s názvom Memoriál Ivana Lichnera, sa Oliver prebojoval do semifinále a obsadil tak konečné tretie miesto. „Turnaja sa zúčastnilo celkovo 45 pretekárov, z toho aj zahraniční 4 pretekári z Číny,” poznamenal Pivník. Ako dodal, záver augusta patril tretiemu turnaju, ktorý niesol názov Memoriál Judr. Ivana Čierneho. Opäť sa Oliver spomedzi 43 pretekárov prebojoval do semifinále a získal konečné tretie miesto. Vo štvorhre získali spolu s Bencem Tóthom z Betliara finále a konečné druhé miesto.

„Všetky turnaje boli silne obsadené a veľmi náročné, najmä štvrťfinálové, semifinálové a finálové zápasy boli veľmi vyrovnané. Aj napriek vysokým horúčavam ich Oliver zvládol vďaka dobrej fyzickej kondícii a zodpovednej príprave v tréningových procesoch výborne. Okrem augustových turnajov sa ešte zúčastnil Majstrovstiev Slovenska družstiev mladších žiakov, kde hosťoval za Tenisovú Akadémiu Prešov, s ktorou postúpili do semifinále,” ozrejmil kapitán družstva Ivan Pivník.

Dvojhra:
I.kolo: O. Pivník (MTK Rimavská Sobota) – J. Kladivík(TK Banská Bystrica) 6:1,6:0
II.kolo: - T. Kucharčík (TK Žilina) 6:0,6:0
Štvrťfinále: - A. Dosedla (TC EMPIRE Trnava) 3:0,skreč.
Semifinále: - B. Tóth (TKM Betliar) 3:6,3:6