No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZBOJSKÁ: Cesta horským priechodom zatiaľ ostáva prejazdná

9. januára 2014 |  | | |

Zbojska, cesta I. triedyCesta I. triedy cez horský priechod Zbojská v okresoch Rimavská Sobota a Brezno ostáva prejazdná aj po 9. januári, obmedzenie platí iba pre vozidlá nad 3,5 tony. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Zuzana Hromcová, proces úplného uzavretia cesty v rekonštrukcii slále nie je ukončený v termíne, ktorý predpokladali. "Vyzerá to možno na koniec mesiaca," podotkla Hromcová, podľa ktorej stále nedostali schválenie od príslušného úradu. Zároveň spomenula, že zatiaľ nemajú skompletizované materiály a čakajú na návrh najvhodnejšieho riešenia od projektanta.

SSC po prvom zosuve pôdy a kamenia chcela uzavrieť cestu, po nesúhlase okolitých samospráv našli kompromis a dohodli sa na čiastočnom uzavretí cesty. Vozidlá mali cestou prechádzať na základe povolenia iba ráno a večer. Koncom roka sa však opakovane zosunuli na cestu skaly a jedna z nich skončila pod autom, ktoré tadiaľ prechádzalo. SSC potom požiadala o úplné uzavretie cesty. S tým však nesúhlasí samospráva v Tisovci, a chce aby SSC najprv zrekonštruovala obchádzkovú trasu problémového úseku.

Počas prác na rozširovaní cesty I. triedy, ktoré patria medzi najnáročnejšie na Slovensku, sa v októbri zosunulo približne 150 kubíkov zeminy a kameňov. Na stavbe podľa hovorkyne SSC potom vykonávali iba nevyhnutné práce, samotná stavba bola však stopnutá.

Rekonštrukcia cesty by podľa zmluvnej ceny mala stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste uskutoční združenie spoločností Doprastav, a.s. Bratislava a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Investorom je Slovenská správa ciest, práce majú byť spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
ZBOJSKÁ: Cesta horským priechodom je zatiaľ prejazdná
ZBOJSKÁ: Pre padajúce kamene požiadali o úplné uzavretie cesty, bez výnimiek
ZBOJSKÁ: Rekonštrukciu horského priechodu chcú obnoviť v januári
ZBOJSKÁ: O úplnom uzatvorení cesty stále rokujú, Tisovec trvá na rekonštrukcii obchádzky
ZBOJSKÁ: Po zosuve pôdy chcú vylúčiť dopravu nad 3,5 tony, robia len nevyhnutné práce
FOTO: Počas rozširovania cesty na Zbojskej pribudú v úseku dva mosty
FOTO: Začali rekonštruovať cestu Tisovec – Zbojská, najzložitejšiu akciu v okrese
Obnova cesty sedlo Zbojská – Tisovec má stáť 16,6 mil. eur
Cez horský priechod Zbojská majú kamióny prejazd zakázaný
Úprava cesty za Tisovcom má byť najzložitejšou akciou v okrese
Od Rimavskej Soboty do Brezna už po ceste I. triedy


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross