No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekonštrukcia ZŠ Hostinského by konečne mala začať

4. februára 2010 |  | |

Po viac ako pätnástich mesiacoch od získania vyše miliónového grantu z eurofondov a štyroch verejných obstarávaniach by sa malo začať s rekonštrukciou Základnej školy P.K.Hostinského v Rimavskej Sobote. “Zmluva už bola podpísaná,” vyjadril sa pre Rimava.sk Ján Drugda, konateľ banskobystrickej spoločnosti DJ Stav, ktorá verejné obstarávanie realizovala po druhýkrát.

“Stav školy bol zhodnotiť inžinier z Kysuckého Nového Mesta,” uviedla pre Rimava.sk riaditeľka Základnej školy P. K. Hostinského Viera Szűcsová. “Bol dlho očakávaný, pretože už som neverila, že sa rekonštrukcia zrealizuje,” povedala riaditeľka a dodala, že s opravami sa má začať budúci mesiac. Podľa slov Szűcsovej ju zástupca spoločnosti uistil, že s prácami na podobnom type školy už majú skúsenosti. “Do 1. septembra chceme mať prvý stupeň v stopercentnom stave, ako aj školskú jedáleň,” hovorí riaditeľka. Termín ukončenia celkovej rekonštrukcie je v novembri.

Szűcsová zároveň podotkla, že od podania a schválenia projektu sa vyskytol problém aj so statikou  budovy prvého stupňa školy, čo samospráve navýši náklady na opravu.

Pôvodne mali byť rekonštrukčné práce zahájené vo februári minulého roka. Kvôli neúspešným verejným obstarávaniam oprava doteraz nezačala. Projekt zahŕňa zateplenie, výmenu okien, zmenu typu strechy na sedlovú a obstaranie vnútorného vybavenia a IKT vybavenia. Mesto ho bude  kofinancovať čiastkou 5 percent.

Prvá verejná súťaž, ktorú mesto uzavrelo koncom marca 2009, musela byť pre procesnú chybu zrušená. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR totiž neakceptovalo dokumentáciu k verejnému obstarávaniu kvôli „bezdôvodnému skráteniu lehoty na predkladanie ponúk“.
Výsledok opakovanej verejnej súťaže mal byť známy v polovici júla. Podľa slov prednostu MsÚ k otváraniu obálok ani nedošlo, súťaž bola opäť zrušená. Dôvod nekonkretizoval, uviedol však, že návrh vyšiel zo strany mestského úradu.

Oficiálnym dôvodom zrušenia tretieho obstarávania (ktoré už mala vykonať externá firma DJ Stav), bolo zmenenie okolností, za ktorých sa vyhlásilo verejné obstarávanie. Štvrté verejné obstarávanie bolo vypísané 17. septembra

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
ZŠ Hostinského: Štvrté verejné obstarávanie pokračuje, otvárali sa obálky
Nekonečný príbeh verejných obstarávaní pokračuje, už vypísali v poradí štvrté
Verejná súťaž na rekonštrukciu ZŠ Hostinského zrušená. Po tretíkrát!
V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross