Džudisti bojovali o Vianočnú cenu mesta, uctili si aj pamiatku Stanislava Sojku

16. decembra 2013 |  |

Najlepší džudisti 2013 žiaciKoncom roka sa v telocvični na Športovej ulici v Rimavskej Sobote pravidelne stretávajú džudisti na dvoch turnajoch, aj tentokrát zabojovali o Vianočnú cenu mesta a Memoriálom Stanislava Sojku si uctili pamiatku mladého zosnulého džudistu.

V sobotu, 14. decembra sa na týchto podujatiach zišlo vyše osemdesiat pretekárov zo siedmich oddielov Banskobystrického kraja - Lokomotíva Rimavská Sobota, Mladosť Rimavská Sobota, Junior Lučenec, Katsudo Lučenec, UMB Banská Bystrica, Dukla Banská Bystrica a Judo Hrachovo.

Ako uviedol Jozef Nociar, tréner Mladosti Rimavská Sobota, súťaž sa začala zápasmi juniorov, aby rodičia a aj tí najmenší džudisti mali možnosť vidieť zápasy vyššej úrovne. "Mnohí z účastníkov memoriálu sú Majstri Slovenska. Víťazom sa nakoniec stal Kristián Slíž, ktorý je držiteľom bronzovej medaily z tohtoročných Majstrovstiev Slovenska mužov," informoval.

Výsledky Vianočnej ceny tu.

Podľa slov Ľubomíra Antala, predsedu Lokomotívy Judo RS, z tohto oddielu sa vianočnej ceny zúčastnili šiesti džudisti. Prvé miesto a zlatú medailu získala Natália Medeová (do 29 kg mini žiačky) a Lukáš Kóoš (do 30 kg mini žiaci). Na druhej priečke a so striebrom skončila
Natália Gažiová (do 23 kg mini žiačky), Daniel Petrovský (do 24 kg super mini žiaci), Ján Trímaj (do 50 kg mini žiakov) a Miroslav Petrovský (do 37 kg mini žiaci).

V druhej časti súťaže, ktorou bol Memoriál Stanislava Sojku dorastencov a juniorov, vo váhe do 73 kg zabojoval Jaroslav Maďar a obsadil 5. miesto.

Džudistov Mladosti oceňovali za výkony z uplynulého roka

Ako informoval Jozef Nociar, po ukončení memoriálu a vyhlásení výsledkov ocenili najlepších džudistov klubu podľa dosiahnutých výsledkov v roku 2013.

V kategórii MINI sa najúspešnejšou stala Bronislava Škorňová, na druhom mieste skončil David Deák a tretiu priečku v rebríčku obsadil Bruno Kóšik.

V kategórii mladší žiaci a žiačky najviac bodov získala Veronika Útisová, za ňou sa umiestnil Filip Páleš a Patrícia Slížová.

Richard Útis sa stal najlepším dorastencom. Ocenenie za druhé miesto v kategórii dorastencov a dorasteniek získala Zuzana Očenášová, za ktorou skončil Ján Durmis.

Najviac bodov bez rozdielu vekových kategórii získala Veronika Útisová a získala tak pohár pre najlepšieho džudistu TJ MLADOSŤ v roku 2013.