Oddiel džudistov Lokomotívy hodnotil minulý rok. Určili poradie v top tíme

Džudisti Lokomotívy Rimavská SobotaRimavskosobotskí džudisti Lokomotívy sa v minulom roku zúčastnili 34 súťaží, štyri z nich boli v zahraničí - v Slovinsku, v Poľsku a dvakrát v Čechách. Ako ďalej Rimava.sk informoval predseda oddielu Ľubomír Antal, na všetkých zahraničných alebo početných domácich súťažiach získavali ich džudisti skúsenosti a motiváciu pre ďalšie zdokonaľovanie sa v ázijskom bojovom umení – džudo. "Samozrejme, že si vybojovali nie jedno víťazstvo," uviedol Antal. Ako priblížil, na prvých miestach sa umiestnili 47- krát, na druhých (prehrali vo finále) 29-krát a tretie miesta si vybojovali 46-krát. Osemnásť pretekárov obsadilo štvrté miesto, piate miesta obsadili 14-krát, na siedmom mieste skončili 12-krát a na deviatom 16-krát.

M SR"Najväčším úspechom nášho oddielu sú dosiahnuté víťazstvá na Majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórii starších žiakov, jedno tretie miesto a dve piate miesta. Miloš Gaži sa zúčastnil 1. Ligy mužov v družstvách do 90 kg na hosťovaní v oddiele STU Bratislava," zdôraznil Antal. Zároveň doplnil, že počas celého roka dôkladne sledovali a zapisovali výsledky športovcov na jednotlivých súťažiach a zároveň im prideľovali body za dosiahnuté výsledky.
Týmto spôsobom mladých džudistov zoradili do takzvaného TOP – TÍMU - poradia najlepších za rok 2013. Ako Antal poznamenal, chlapci a dievčatá, ktorí začali navštevovať oddiel až v septembri, toho roku nemohli dosiahnuť popredné miesta. "Všetko môžu dobehnúť na budúci rok, lebo body dosiahnuté toho roku sa neprenášajú do roku 2014. Všetci začínajú od nuly," doplnil. Mladých džudistov vyhodnotili a odmenili na poslednom tréningu v decembri.

Top tím 2013

Mladší a starší žiaci: 1. miesto Jaroslav Maďar (200 b.)

Mini žiaci: 1.miesto Natália Gažiová (235 b.), 2.miesto Nina Tonhajzerová (148 b.), 3.miesto Ján Trímaj (109 b.), 4.miesto Lukáš Koóš, 5.miesto Ladislav Danyi, 6.miesto Natália Medeová, 7.miesto Dávid Foszlányi , 8.miesto Daniel Petrovský, 9.miesto Miroslav Petrovský. Ďalší: Karol Jakab, Ádám Jakab, Simon Hanuska, Michal Polóni, Marek Bíroš, Benjamín Takács, Beáta Takács, Denis Farkaš a ďalší.

Podľa Antala je veľmi dôležitým merítkom súťaž hlavne pre trénerov. "Bez súťaže sa ťažko pripravuje džudista, keď nemá cieľ, ktorý by chcel dosiahnuť. Cieľom každého športovca je vyhrať a byť prvý vo svojej kategórii," doplnil tréner oddielu. Ako ďalej spomenul, dôležité zo strany sponzorov aj rodičov je však aj zabezpečovanie súťaží - dopravy, ktorá je na tieto súťaže najväčšou finančnou položkou v oddiele.

Oddiel Lokomotíva – judo Rimavská Sobota trénuje v Základnej škole Š. M. Daxnera na ulici V.Clementisa v Rimavskej Sobote. Tréningy prebiehajú trikrát do týždňa od 16.30 do 18.00 hod. v malej telocvični. Tatami, ktoré tam majú umiestnené celý rok, využívajú aj žiaci základnej školy na hodinách telesnej výchovy a na krúžkových aktivitách.

Hlavným trénerom oddielu je tréner I. triedy Ľubomír Antal, zároveň vykonáva rozhodcu I. triedy na území Slovenska a v zahraničí pod vedením Slovenského zväzu juda. Druhým trénerom je Miloš Gaži Predsedom oddielu je Ľubomír Antal. Vo výbore spolupracujú tréner Gaži Miloš a rodičia Maďar, Tonhajzer a Kóoš.