V P. Bystrici sa najlepšie darilo Natálii Gažiovej, Bronislave Škorňovej a Patrikovi Boršošovi

14. októbra 2013 |  | | | |

lokomotiva RS - z ľava - Maďar, Koóš, Gažiová, Tonhajzerová, Danyi, TrimajRimavskosobotskí džudisti Lokomotívy Rimavská Sobota a Mladosti Relax Rimavská Sobota vybojovali niekoľko medailí na Grand Prix 2013 v Považskej Bystrici. Z klubu Lokomotíva sa najlepšie darilo Natálii Gažiovej, vo váhe do 23 kg. Získala zlatú medailu.

z ľava - Trimaj, Koóš, tr. Antal, Gažiová, TonhajzerováAko pre Rimava.sk uviedol predseda Lokomotívy RS Ľubomír Antal, na výborne obsadenom turnaji štartovali v konkurencii približne 500 džudistov. Okrem Slovenska mali džudisti zastúpenie aj z Poľska, Ukrajiny, Ruska, Čiech, Maďarska, Bieloruska. „V silnej konkurencii džudistov sa športovci z Lokomotívy nestratili,“ povedal Antal, ktorý športovcov na súťaž sprevádzal v sobotu, 12. októbra.
Na 10. ročníku Grand Prix si striebornú medailu za Lokomotívu vybojovala Nina Tonhajzerová (- 42) - mini žiačky a Ján Trimaj (-50) – mini žiakov. Štvrté miesto obsadil Jaroslav Maďar (+ 76 kg) – starší žiaci. Bez umiestnenia tentokrát podľa Antala ostal Lukáš Koóš a Ladislav Danyi.

Svojich pretekárov na súťaž sprevádzali aj tréneri Mladosť Relax Juraj Svoreň, Richard Útis, Ivan Útis a Peter Laczko. Zlatú medailu cez víkend vybojovala Bronislava Škorňová (-27 ) a Patrik Boršoš (-60). Striebornú medailu získala dvojica Patrícia Slížová (-57) a Richard Útis (-55). Bronzovú medailu si z Grand Prix odniesol Adam Suja (-30), Bruno Kóšik (-34), Dominika Ondrušíková (-57) a Veronika Útisová (-34).