No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZBOJSKÁ: Ako ďalej s rekonštrukciou priechodu, má navrhnúť projektant

20. januára 2014 |  | | |

horsky priechod ZbojskaO pokračovaní rekonštrukčných prác v problémovej časti horského priechodu Zbojská v okresoch Rimavská Sobota a Brezno má navrhnúť projektant. Zainteresované strany sa na minulotýždňovom kontrolnom dni dohodli na ďalšom stretnutí a cesta zatiaľ ostáva pre osobné autá do 3,5 tony prejazdná. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil primátor Tisovca Peter Mináč. Ako ďalej spomenul, keď investor zistil, že sú problémy s ďalšou výstavbou, tak musí projektant povedať, ako ďalej. "Navrhne niekoľko alternatív, ktoré musí spracovať," povedal Mináč, podľa ktorého potom bude ďalej musieť informovať všetky inštitúcie o zmene projektu, stihnúť by to chceli do konca mesiaca. Zároveň spomenul, že o ďalšom postupe prác na najzložitejšom úseku, ako aj o spôsobe uzávery cesty, by sa malo rozhodnúť vo februári. Primátor Mináč ďalej pripomenul, že s úplnou uzáverou a následnými niekoľko desaťkilometrovými obchádzkami nesúhlasia, pretože pre Tisovec a pre podnikateľov by to bola veľmi zložitá situácia.

O úplnú uzáveru cesty požiadal investor Slovenská správa ciest koncom minulého roka po zosuve pôdy a kamenia. Počas prác na rozširovaní cesty I. triedy, ktoré patria medzi najnáročnejšie na Slovensku, sa v októbri zosunulo približne 150 kubíkov zeminy a kameňov. Na stavbe podľa hovorkyne SSC Zuzany Hromcovej potom vykonávali iba nevyhnutné práce, samotná stavba bola však stopnutá. O vyhovení požiadavke úplnej uzávery cesty podľa Hromcovej nemali dnes ráno informáciu.

Rekonštrukcia cesty by podľa zmluvnej ceny mala stáť 16,644 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Stavebné práce na nevyhovujúcej ceste uskutoční združenie spoločností Doprastav, a.s. Bratislava a Stavby mostov Slovakia, a.s. Banská Bystrica. Investorom je Slovenská správa ciest, práce majú byť spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články
ZBOJSKÁ: Cesta horským priechodom zatiaľ ostáva prejazdná
ZBOJSKÁ: Cesta horským priechodom je zatiaľ prejazdná
ZBOJSKÁ: Pre padajúce kamene požiadali o úplné uzavretie cesty, bez výnimiek
ZBOJSKÁ: Rekonštrukciu horského priechodu chcú obnoviť v januári
ZBOJSKÁ: O úplnom uzatvorení cesty stále rokujú, Tisovec trvá na rekonštrukcii obchádzky
ZBOJSKÁ: Po zosuve pôdy chcú vylúčiť dopravu nad 3,5 tony, robia len nevyhnutné práce
FOTO: Počas rozširovania cesty na Zbojskej pribudú v úseku dva mosty
FOTO: Začali rekonštruovať cestu Tisovec – Zbojská, najzložitejšiu akciu v okrese
Obnova cesty sedlo Zbojská – Tisovec má stáť 16,6 mil. eur
Cez horský priechod Zbojská majú kamióny prejazd zakázaný
Úprava cesty za Tisovcom má byť najzložitejšou akciou v okrese
Od Rimavskej Soboty do Brezna už po ceste I. triedy


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross