No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor navrhuje napojiť sídlisko na kruhový objazd

Dlhoročné problémy s prejazdom cez rimavskosobotské Sídlisko Rimava, takzvanú kolíkovú vojnu, by podľa primátora Jozefa Šimka mohla vyriešiť nová cesta napojená na kruhový objazd. Ako pre Rimava.sk primátor potvrdil, situáciu prejednával so znalcom, napojenie na kruhovú križovatku je podľa neho najoptimálnejším riešením.

Nová cesta by viedla pomedzi výškové bytovky. Primátor pripustil, že aj toto riešenie môže vyvolať negatívne ohlasy, zvlášť od občanov bývajúcich  na dolných poschodiach bytových domov C 1, C 3. Ubezpečil však, že cesta bude slúžiť len pre obyvateľov bytových domov  C 1, C 3, C 5 a premávka by tak mala byť minimálna. Prejazd nákladných vozidiel vylúčia.

Ako primátor spomenul, návrh predloží pred poslancov už na najbližšie, marcové rokovanie. Mestské zastupiteľstvo by malo rozhodnúť aj o vyčlenení financií v mestskom rozpočte.  Podľa primátora by takéto riešenie vyšlo približne na 200 – 250 tisíc eur. Verejné hovory samospráva zatiaľ neplánuje. Podľa primátora sa už uskutočnili desiatky verejných hovorov a k dohode nedošlo. Ako dodal, napojenie na kruhový objazd by mohlo byť kompromisom k spokojnosti všetkých obyvateľov.

Podľa slov  člena výboru mestskej časti Ondreja Köböla, ktorý je poverený agendou „kolíkovej vojny“, o napojení sídliska na kruhový objazd sa hovorilo aj pred rokmi. Ako pripomenul, obyvatelia vtedy poukázali na úbytok približne 800 m2 zelene. Podľa Köböla nechceli zničiť zeleň betónom ako je to na neďalekom ihrisku a preto boli skôr za odstránenie zábrany a vybudovanie chodníka pred bytovkou na Hostinského ulici, čo potvrdili svojim podpisom aj na petícii. Köböl zároveň podotkol, že v prípade chodníka ide o najlacnejší variant, napojenie na kruhový objazd je pritom podľa vyjadrení obyvateľov najdrahšou alternatívou.

Kolíkovou vojnou sa zaoberá už aj prokuratúra. Informoval o tom hlavný kontrolór mesta Ladislav Šťavina na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ).

Poslanci naposledy rozhodli o tom, aby betónová zábrana, ktorá znemožňuje prejazd sídliskom, bola ponechaná, kým sa dopravná situácia nevyrieši komplexne.

V minulosti na sídlisku kvôli protestom obyvateľov už boli proti prejazdu vozidiel osadené železné kolíky, bola položená aj betónová zábrana, dokonca prekopali aj cestu. Začali sa však sťažovať obyvatelia ďalších bytových domov, keď sa im kvôli bariéram predĺžila cesta o niekoľko kilometrov. Veľa vodičov – obyvateľov sídliska, si tak skracovalo prejazd z jednej časti sídliska na druhú aj cez trávniky.

Zdroj: Rimava.sk

[nggallery id=936]

Súvisiace články
Kolíková vojna je na prokuratúre. Podľa obyvateľa Skočovského si primátor robí čo chce
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross