No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZŠ Hostinského bude rekonštruovať firma z Kysuckého Nového Mesta

Víťazom v poradí štvrtého verejného obstarávania na rekonštrukciu budov základnej školy P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote je spoločnosť Real – Stav z Kysuckého Nového Mesta. Informácia o výsledku verejného obstarávania bola zverejnená na oficiálnej internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie. Kritériom na vyhodnotenie ponúk pritom bola najnižšia cena. “Projekt sa nachádza v štádiu prípravy zmluvy o poskytnutí NFP,” informovala Rimava.sk hovorkyňa Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja  (MVRR) Linda Vaškovičová.

Uzatvorenie zmluvy s realizátorom rekonštrukcie pre Rimava.sk potvrdil aj Ján Drugda, konateľ banskobystrickej spoločnosti DJ Stav,  ktorá realizovala verejné obstarávanie pre samosprávu po druhýkrát. Na ďalšie otázky však Drugda nechcel telefonicky odpovedať. Rozhovor prisľúbil pri najbližšej návšteve u primátora mesta Štefana Cifruša.  „Hovoril som, že prídem, ale nejako to nevychádza,“ poznamenal tento týždeň v stredu.

Nenávratný finančný prostriedok (NFP) na rekonštrukciu získali v meste aj dve stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Stredná odborná školy v Rim. Sobote po treťom verejnom obstarávaní čaká na vyjadrenie Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja (MvaRR) SR. “Boli odovzdané kompletné podklady na MVaRR SR potrebné pre podpis zmluvy o NFP,” povedala pre Rimava.sk Iveta Kureková z referátu vzťahov s verejnosťou BBSK. Podľa jej slov sa s rekonštrukciou začne bezodkladne po podpise NFP, čo sa predpokladá v máji tohto roku.

Ako Kureková uviedla, o súťažné podklady prejavilo záujem 12 uchádzačov, ponuku predložili ôsmi. “Podmienky splnili šiesti. Proces verejného obstarávania bol ukončený v decembri 2009,” uviedla. Kureková zároveň dodala, že výberovým kritériom bola najnižšia cena. “Víťaz mal najnižšiu cenu zo všetkých predložených ponúk,” zdôraznila.

Ako tretia škola v meste NFP získalo v novembri 2009 Gymnázium I. Kraska v Rimavskej Sobote. Verejné obstarávanie podľa Kurekovej bude vypísané v najbližších dňoch. “V súčasnej dobe sa pripravujú súťažné podklady na uvedený predmet zákazky,” objasnila.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Rekonštrukcia ZŠ Hostinského by konečne mala začať
ZŠ Hostinského: Štvrté verejné obstarávanie pokračuje, otvárali sa obálky
Nekonečný príbeh verejných obstarávaní pokračuje, už vypísali v poradí štvrté
Verejná súťaž na rekonštrukciu ZŠ Hostinského zrušená. Po tretíkrát!
V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross