Na Včelinci pri Rimavskej Sobote to opäť ožilo motocrossom

motocros-23Pretekári z Lučenca, Liptovského Mikuláša, Rožňavy, Brezna, ale aj z maďarského Egru sa počas víkendu stretli na prvých pretekoch o pretekoch Motocross & Quad na Včelinci pri Rimavskej Sobote. V piatich kategóriách súťažilo spolu s domácimi pretekármi viac ako 50 pretekárov. Ako ďalej Rimava.sk informoval riaditeľ pretekov a predseda Motošport klub Rimavská Sobota Ladislav Čisár, najpočetnejšou bola kategória hobby, kde štartovala viac ako polovica pretekárov. Najlepšie sa darilo Tomášovi Molnárovi z Hajnáčky, jazdiacemu na Kawasaki 250. Za ním skončil Róbert Bíró z Maďarska na Yamahe 450 a tretiu priečku obsadil Pavol Krnáč zo Starej Huty jazdiaci na Yamahe 250. Najvyššiu kategóriu, profi, ovládol rovnako aj minulý rok Markó Pál z Maďarska na Suzuki 450, na druhom mieste došiel pretekár Ján Obročník z Lučenca na Suzuki 250. O tretie miesto zabojoval Peter Turczik z Košickej Belej na Yamahe 450.

Celkovo štartovalo na 12. ročníku viac pretekárov ako minulý rok. Riaditeľ pretekov bol veľmi spokojný aj s početnou účasťou v kategórii detí, z ktorých niektoré testovali svoje motorky iba niekoľko týždňov. Okrem mladých pretekárov Čísár rovnako ocenil aj výkony žien. „Pretekárov aj divákov, ktorí prišli povzbudiť súťažiacich bolo dosť, počasie nám prialo tiež,“ povedal pre Rimava.sk Čísár, podľa ktorého až na jedného jazdca s kolenom k zraneniam nedošlo. Zároveň spomenul, že pre inú súťaž nevedeli prísť viacerí pretekári z Maďarska. „S priebehom pretekov som však spokojný,“ uzavrel.

Umiestnenie jednotlivých pretekárov si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Rimava.sk