No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Projekt rekonštrukcie ZŠ Hostinského sa predražuje

30. apríla 2010 |  | 

Projekt dlhoočakávanej rekonštrukcie Základnej školy P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote, ktorá sa začala až po štvrtom verejnom obstarávaní, sa predraží. Okrem nákladov na odstránenie porušenej statiky budovy prvého stupňa rekonštrukciu navýšia obklady, omietky či podlahy, ktoré neboli zahrnuté v projekte a sú potrebné k celkovej rekonštrukcii budov. Ako na poslednom rokovaní poslancov informovala vedúca oddelenia strategického rozvoja na mestskom úrade Eva Muráriková, náklady na práce, ktoré neboli v rozpočte stavby, sú odhadované na približne 300 tis. eur. Samospráva uhradí aj ďalších 44 tis. eur, ktoré boli ministerstvom uznané ako neoprávnené náklady.

„My ako škola nemôžeme za to, čo všetko bolo v projekte,“ hovorí poslankyňa Anita Antalová a zároveň zástupkyňa ZŠ P. K. Hostinského a dodáva, že na začiatku rekonštrukcie prišla firma Real Stav, ktorá rekonštrukciu realizuje a povedala čo ešte všetko chýba. „Sami sme ostali z toho úplne paf. Avšak bez týchto ďalších doplnkov to nejde,“ dodala.  Ako ozrejmila Muráriková, projektant bol limitovaný normami 70 tis. Sk na jedného žiaka a tým pádom výška rozpočtu projektu sa musela zmestiť do tejto sumy. Podľa jej slov bolo preto jasné, že v projekte neboli všetky práce na kompletnú rekonštrukciu.

Mesto musí projekt zrealizovať ako celok so všetkými oprávnenými aj neoprávnenými nákladmi, inak musí poskytnutý príspevok z eurofondov vrátiť. Poslanci teda odsúhlasili, že nevyhnutné práce potrebné ku kolaudácii budú štvrťročne konzultovať s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Primátor má o financovaní rokovať aj s ministerstvom výstavby, havarijný stav budovy má riešiť z fondu rezervy s ministerstvom školstva. Zároveň schválili, že okrem kofinancovania projektu rekonštrukcie vo výške takmer 65 tis. eur mesto uhradí aj podľa ministerstva neoprávnené náklady v sume viac ako 44 tis. eur.

Základná škola na Družstevnej ulici, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota v novembri 2008 získala z eurofondov takmer 1,26 mil. eur (38 miliónov korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Projekt zahŕňa zateplenie, výmenu okien, zmenu typu strechy na sedlovú a obstaranie vnútorného vybavenia a IKT vybavenia.
Pri podpise zmluvy v marci došlo ku zmenám v niektorých položkách projektu, najmä čo sa týka oprávnených a neoprávnených výdavkov. Celkové náklady na projekt tak predstavujú takmer 1 340 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Začalo sa z rekonštrukciou ZŠ Hostinského
ZŠ Hostinského bude rekonštruovať firma z Kysuckého Nového Mesta
Rekonštrukcia ZŠ Hostinského by konečne mala začať
ZŠ Hostinského: Štvrté verejné obstarávanie pokračuje, otvárali sa obálky
Nekonečný príbeh verejných obstarávaní pokračuje, už vypísali v poradí štvrté
Verejná súťaž na rekonštrukciu ZŠ Hostinského zrušená. Po tretíkrát!
V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross