No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Zmluva je podpísaná, výstavba psieho útulku tak dostáva reálne kontúry

Zmluva medzi mestom Rimavská Sobota a občianskym združením Šťastné labky je podpísaná. Hoci ju na marcovom mestskom zastupiteľstve podpísala predsedníčka občianskeho združenia Šťastné labky Fiľakovo Beáta Jagošová, približne mesiac sa čakalo na podpis primátora Jozefa Šimka. Ten, ako povedal na utorkovom rokovaní, ju podpísal 11. apríla. Niekoľkoročné ťahanice ohľadom výstavby psieho útulku by tak mali byť už definitívne u konca.

„Zmluva je podpísaná, teraz sú na ťahu Šťastné labky. Podporím každú jednu aktivitu,“ povedal Šimko na utorkovom rokovaní. Podpis zmluvy zo strany primátora potvrdila pre Rimava.sk aj predsedníčka združenia. Ako priblížila, budúci týždeň by chceli pozemok, na ktorom bude stáť psí útulok, vyčistiť a pripraviť na stavebné práce pre mesto. To sa zaviazalo vybudovať inžinierske siete. Okrem toho v dodatku ku zmluve sú ďalšie dva body, a to stanovenie doby výpožičky na 20 rokov od vydania kolaudácie stavby a predkupné právo v prípade ukončenia zmluvného vzťahu.

Téma psieho útulku rozdeľovala mestské zastupiteľstvo približne sedem rokov. Bola sprevádzaná aj petíciou proti jeho výstavbe s viac ako 200 podpismi. Túto účelovú petíciu ako ju vyhodnotil i vtedajší hlavný kontrolór Ladislav Šťavina takpovediac prevalcovala petícia za výstavbu útulku, ktorú podpísalo viac ako 3 tisíc ľudí. Petíciu inicioval poslanec Július Sojka. Peripetie však pokračovali aj po odznení petícií. Ako v marci 2018 uviedol hlavný kontrolór mesta Mikuláš Csirmaz, uznesenie z júna 2017, na základe ktorého primátor vypracoval zmluvu, nebolo v súlade so zákonom. Rovnako v zmluve neboli zapracované tri vyššie spomínané body, ktoré žiadalo o.z. Šťastné labky, čo bolo dôvodom na nepodpísanie zmluvy zo strany združenia. Ako vtedy primátor povedal, najskôr musí združenie predložiť projektovú dokumentáciu a body, ktoré žiadajú môžu v zmluve doriešiť aj dodatkom.

Nakoniec sa tak aj stalo a zmluvu i s dodatkami podpísali obidve strany, mesto i o.z. Šťastné labky. Výstavba útulku s kapacitou približne pre 40 psov na Včelinci tak vyzerá byť reálna.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
MsZ: Búrlivá debata o psom útulku skončila nakoniec podpisom
Tému psieho útulku opäť oživil poslanec Sojka. Primátor ju pozastavil a zmluva nebola podpísaná
Zmluva k psiemu útulku na Včelinci je pred podpisom, petícia by ho nemala ovplyvniť
R. SOBOTA: Niekoľkoročný spor o útulku pre psov je zrejme u konca
MsZ: Téma psieho útulku znova ožíva
VIDEO: Hádka kvôli útulku pre psov! Poslanci išli overiť, či je pozemok (ne)vyčistený

R. SOBOTA: Útulok pre psov nebude. Aktivisti stratili s mestom trpezlivosť

R. SOBOTA: Opusteným psom pomôžu aj valentínskou zbierkou na námestí
Výstavbe útulku pre psov by už nemalo nič brániť, poslanci schválili úpravu zmluvy
Útulok pre psov poslanci podporili, schválili prenájom pozemkov za mestom
Útulok pre psov ide pred poslancov, rozhodnú o prenájme pozemkov
Útulok pre psov do zimy nebude, aktivisti zatiaľ nezískali pozemok
Útulok pre psov chcú postaviť čo najskôr, čakajú na prenájom pozemkov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross