No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Výber realizátora rekonštrukcie ZŠ v Bátke a Jesenskom úspešný

Základné školy v spádových obciach Rimavskosobotského okresu - Bátka a Jesenské poznajú víťazov verejných obstarávaní na ich rekonštrukciu a energetickú úsporu. V Jesenskom bude rekonštruovať spoločnosť z Bratislavy, v Bátke spoločnosť z Banskej Štiavnice. Školy, ktoré mimo Rimavskej Soboty v okrese navštevuje najviac žiakov, boli z eurofondov ešte začiatkom roka (19. februára) podporené sumou takmer 1,4 mil. eur (takmer 42 mil. Sk).

Oznámenie o výsledku verejného obstarávania pre ZŠ Viktora Szombathyho s vyučovacím jazykom maďarským v Jesenskom bolo uverejnené v priebehu minulého týždňa na oficiálnej stránke Úradu pre verejné obstarávanie.  Školu navštevuje viac ako 330 žiakov a z fondov Európskej únie získala 522 746.23 € (takmer 16 mil. Sk).

V ZŠ v Bátke bol výsledok známy už koncom júla. Podľa slov starostu obce Bátka Zoltána Mácsa, v týchto dňoch pracujú na odovzdaní staveniska. V škole, ktorú denne navštevuje takmer 400 žiakov z desiatich okolitých obcí sa navyše vybuduje 5 tried. „Máme už približný postup uvoľnenia pavilónov. Sme pripravení využiť všetky voľné obecné priestory,“ doplnil Mács, ktorý ešte uvažuje o využití kancelárskych priestorov miestnej firmy, s ktorou sú v rokovaní. Na rekonštrukciu budovy ZŠ získala 860 141.14 € (takmer 26 mil. Sk).

V Rimavskej Sobote ako prvá škola získala z eurofondov ešte v novembri 2008 financie ZŠ P.K.Hostinského vo výške viac ako 1,26 eur (38 miliónov Sk). V polovici septembra tu bolo pre neúspešnosť prvých troch verejných obstarávaní vypísané v poradí už ďalšie - štvrté.

Po tretíkrát sa verejná súťaž opakuje aj na Strednej odbornej škole (SOŠ) na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote, kde koncom februára 2009 získali na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov viac ako 1 mil. eur (33 mil. Sk).

Financie najnovšie má odobrené aj Gymnázium I. Kraska v Rim, Sobote, kde škola približne pred mesiacom uspela s projektom vo výške viac ako 1,3 mil. eur (takmer 40 mil. Sk).

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Bátka a Jesenské dostali na rekonštrukciu ZŠ takmer 1,4 mil. eur
Nekonečný príbeh verejných obstarávaní pokračuje, už vypísali v poradí štvrté
Verejná súťaž na rekonštrukciu ZŠ Hostinského zrušená. Po tretíkrát!
V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov
Gymnázium Ivana Kraska získalo financie na zateplenie budovy
Verejná súťaž na rekonštrukciu SOŠ zrušená po druhýkrát


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross