No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa radnice sa riešenie nedá stihnúť za týždeň

poslanci MsZRiešenie problematickej dopravnej situácie na rimavskosobotskom Sídlisku Rimava je proces, ktorý sa nedá stihnúť za týždeň. Odznelo to na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva, kde primátor Jozef Šimko a vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková vysvetľovali, prečo sa doteraz nezačalo so samotnými prácami na napojení cesty do kruhovej križovatky. Nečinnosť úradu vo veci takzvanej kolíkovej vojny namietal poslanec Ján Čeman.

Ako uviedol, výbor mestskej časti Sídliska Rimava na svojom zasadnutí skonštatoval, že mesto nereaguje na uznesenia a zápisy. Podľa poslanca primátor v máji na zasadnutí sľúbil, že kolíková vojna bude v dohľadnom čase vyriešená, no občania doteraz nič nespozorovali. Preto navrhol uznesenie, ktorým zastupiteľstvo upozorňuje primátora na nečinnosť mestského úradu a prednostovi ukladá zverejniť na stránke mesta vizualizáciu riešenia dopravnej situácie a termín zahájenia stavebných prác.

návrh riešenia kolíkovej vojnyPrimátor podotkol, že poslanec Čeman "iba rýpe". Vedúca odboru rozvoja mesta vzápätí vysvetlila, že samospráva vybrala spoločnosť, ktorá spracovala projektovú dokumentáciu. Tá bola doručená v týždni pred zasadnutím zastupiteľstva. Podľa slov Murárikovej prebieha získavanie stanovísk dotknutých orgánov, potom sa začne územné a stavebné konanie. Podotkla, že každé trvá minimálne 30 dní. "Keď bude stavebné povolenie, môžme vypísať verejnú súťaž," uviedla vedúca odboru a dodala, že až potom môže byť uzavretá zmluva s realizátorom. Pripomenula tiež, že k napojeniu cesty zo sídliska na kruhový objazd potrebovali aj stanoviská majiteľa komunikácie (BBSK) a ďalších inštitúcií. "Aby sa nám predbežne vyjadrili, či je vôbec možné do kruhového objazdu napájať ďalšiu cestu,“  informovala Muráriková, podľa ktorej ide o proces, ktorý sa nedá vyriešiť za týždeň.

Podľa slov primátora mohli začať konať až keď poslanci odsúhlasili rozpočet. "Konali sme podľa zákona," uviedol Šimko a zopakoval postup, ktorý musí mesto dodržať. "Bohužiaľ, to je tá byrokracia," poznamenal. Poslanec Čeman však spomenul, že pripomienkové konania sa dali robiť aj skôr. Opätovne predniesol návrh na uznesenie, poslanci ho ale neodhlasovali. "Ďakujem páni poslanci, zrejme za bludy hádam hlasovať nebudete," zhodnotil Šimko. Následne spomenul, že občania sa na neho obracajú s požiadavkou, aby mesto otvorilo vjazd na Sídlisko Rimava od Ulice Hostinského do doby, kým nebude ukončená rekonštrukcia bytovky pri materskej škole. V hlasovaní ale návrh neprešiel.

Ako Rimava.sk v marci informovala, situáciu by podľa primátora malo vyriešiť  napojenie cesty zo Sídliska Rimava na kruhový objazd. Nová cesta by viedla pomedzi výškové bytovky. V rozpočte schválili poslanci na riešenie kolíkovej vojny 90 tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny
Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet, počíta s 13-tisícovým prebytkom
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor navrhuje napojiť sídlisko na kruhový objazd
Kolíková vojna je na prokuratúre. Podľa obyvateľa Skočovského si primátor robí čo chce
KOLÍKOVÁ VOJNA: Podľa člena výboru mestskej časti betón nemal byť osadený tam, kde je
KOLÍKOVÁ VOJNA: Primátor dostal ďalšiu petíciu, o nevyhovujúcej zábrane mali rozhodnúť poslanci
KOLÍKOVÁ VOJNA: Dočasne uložená zábrana na Sídlisku Rimava je podľa dopravnej polície nevyhovujúca
KOLÍKOVÁ VOJNA: Betónová zábrana znovu znemožňuje prejazd sídliskom Rimava
Stretlo sa vyše sto obyvateľov Sídliska Rimava, chcú cestu pri bytovke
Kolíková vojna: Autá chceli pustiť cez ihrisko, časť obyvateľov ostro protestovala
Kolíková vojna pokračuje, prejazd áut Sídliskom Rimava je opäť zablokovaný
Kolíková vojna na sídlisku Rimava vyriešená, obnovujú prechod medzi bytovkami
Sídlisko Rimava by sa malo napojiť na kruhovú križovatku
O kolíkovej vojne by mali nakoniec rozhodnúť poslanci 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross