No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žiaci ZŠ začnú vyučovanie v náhradných priestoroch

30. augusta 2010 |  | 

Žiaci druhého stupňa základnej školy P. K. Hostinského v Rimavskej Sobote, pre prebiehajúcu rekonštrukciu pavilónov, začnú nový školský rok v náhradných priestoroch. Viac ako tristo žiakov bude podľa aktuálnej alternatívy rozdelených do dvoch škôl. V Strednej odbornej škole na Okružnej ulici je pripravené jedno poschodie so siedmimi triedami, Základná škola Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ má šesť tried. Informáciu pre Rimava.sk potvrdili všetci riaditelia zainteresovaných škôl. „Z časti presunieme svojich žiakov, uskromníme sa. Žiakom uvoľníme osobitne jedno poschodie,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ ZŠ Š. M. Daxnera Viliam Vidinský.

"Zajtra príde do školy kontrola z mesta a rozhodne sa či sa bude vyučovať na prvom stupni," uviedla pre Rimava.sk riaditeľka základnej školy Viera Szűcsová, podľa ktorej by sa s vyučovaním žiakov prvého stupňa malo začať na škole. „Stavbári nám prisľúbili, že interiér budovy bude do začiatku septembra hotový,“ konštatuje. Podľa riaditeľky bezpečnosť detí nebude ohrozená, stavenisko oplotia. "Pre žiakov druhého stupňa je zabezpečená aj doprava, budú posunuté spoje, ktoré budú dochádzajúcich žiakov voziť priamo do náhradných škôl," dodáva štyri dni pred začatím školského roka. Ako Szűcsová tvrdí, ročníky 5., 6. a trieda 7.c budú chodiť na ZŠ Daxnera a 7. a, b, 8. a 9. na Strednú odbornú školu na Okružnej ulici.

Ako pre Rimava.sk uviedla Mária Chovanová, poverená vedením oddelenia školstva na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote, ide o mimoriadnu situáciu a o konečnom rozdelení žiakov ZŠ Hostinského sa rozhodne do zahájenia školského roka, ktoré budú mať 2. septembra v Dome kultúry. „Všetky deti budú mať zabezpečený výchovno-vzdelávací proces,“ ubezpečila Chovanová.

Rekonštrukcia začala v apríli tohto roku, termín jej ukončenia je február 2011. Škola v pôsobnosti mesta na opravu a modernizáciu vzdelávania štyroch budov získala nenávratný finančný príspevok vo výške 1,26 mil. eur v novembri 2008. Realizátorom prác sa v poradí štvrtom verejnom obstarávaní stala stavebná spoločnosť z Kysuckého Nového Mesta. Rimavskosobotská samospráva z vlastného rozpočtu zatiaľ dopláca viac ako 0,5 mil. eur. V súčasnosti sa samospráva snaží získať ďalšie financie vo výške viac ako 130 tis. eur na komplexné riešenie statiky budovy druhého stupňa.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Poslanci schválili prvú zmenu rozpočtu. Na opravu ZŠ Hostinského mesto doplatí pol milióna eur
Projekt rekonštrukcie ZŠ Hostinského sa predražuje
Začalo sa z rekonštrukciou ZŠ Hostinského
ZŠ Hostinského bude rekonštruovať firma z Kysuckého Nového Mesta
Rekonštrukcia ZŠ Hostinského by konečne mala začať
ZŠ Hostinského: Štvrté verejné obstarávanie pokračuje, otvárali sa obálky
Nekonečný príbeh verejných obstarávaní pokračuje, už vypísali v poradí štvrté
Verejná súťaž na rekonštrukciu ZŠ Hostinského zrušená. Po tretíkrát!
V poradí tretie verejné obstarávanie na rekonštrukciu ZŠ Hostinského už nevykoná MsÚ ale externá firma
ZŠ Hostinského: Opakovaná verejná súťaž znova zrušená
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross